Filmy/TV

5 oblíbených Disney animovaných filmů

Ahoj!

*

V minulém článku jsem se zaměřila více na animované filmy z nezávislých produkcí. Dnes se naopak vrhu na ty, které známe asi všichni. Vybrala jsem pro vás mých 5 oblíbených Disney animovaných filmů. Upozorňuji na to, že jsem vážně vybírala jen ty od Disneyho a né od Pixaru (na ty dojde příště). Pohádky nejsou seřazené podle oblíbenosti – mám ráda všechny stejně. Popravdě nejradši koukám na anglické verze, hlavně pokud se tam zpívá (což je skoro vždy), protože v angličtině zní ty písničky lépe. Dokážu ocenit animáky z 50. let i ty z nedávné doby, protože každý má něco do sebe.

Jaký je váš nejoblíbenější Disney animák? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém FacebookuTwitteru a Instagramu.

*

„Říše pohádek není ničím jiným než slunným krajem zdravého rozumu.“
-Gilbert Keith Chesterton

5 oblíbených Disney animovaných filmů

*

5 oblíbených Disney animovaných filmů

1. Ledové království

Viděla jsem to asi třikrát a znám slova všech písniček. Jsou tak návykové, že jsou velmi jednoduše zapamatovat. Líbí se mi, že hlavní postava je hodně nezávislá a celý příběh je velmi roztomilý. Zasloužil si popularitu oprávněně.

2. Moana

Když jsem to viděla poprvé, tak jsem si nebyla jistá, jestli se mi příběh líbí. Po druhém shlédnutí jsem věděla, že bude jedním z mých nejoblíbenějších disneyovek. Hudba je super a najde se tam hodně vtipných momentů. Oceňuji, že do příběhu není vložena „láska nebeská“ a vše zůstane čisté a nevinné.

3. Kráska a zvíře

Tato pohádka má úžasné písničky, animace je velmi pěkná a příběh je plný zábavy, lásky a přátelství. Typ animáků, který si pustíte, když máte romantickou náladu a chcete aby vše dopadlo tak jak má – šťastným koncem.

4. Alenka v Říši divů

Můj nejoblíbenější příběh již od malička. Pamatuji si, když jsem viděla tuhle filmovou verzi poprvé a byla jsem naprosto unešena. To mi zůstalo až do dnešního dne. Šílený svět plný kouzel, kdy se z obyčejné dívky stane součást tohoto světa. Několikrát jsem do toho světa sama chtěla utéct. Jen jsem nenatrefila na Bílého králíka.

5. Velká šestka

Brečela jsem, bála jsem se, smála jsem se a chtěla jsem víc. Novodobý animák, který zapln vaši duši mnoha pocity, se kterými si nebudete vědět rady. Tohle se vážně povedlo.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..