Filmy/TV

5 oblíbených animovaných filmů

Ahoj!

*

Animované filmy jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmových žánrů. Nevadí mi ani moc dětské a ani ty, které jsou spíš pro starší diváky. Dnes vynechám běžné animáky od Disneyho, Pixaru, atd., ale nebojte na ně se taky dostane, a zaměřím se víc na nezávislé kousky. Doufám, že vás inspiruji a budete mít tak zábavu na celý nadcházející víkend. Přináším vám tedy mých 5 oblíbených animovaných filmů!

Nezapomeňte mě sledovat na mém Facebooku a Instagramu.

Jaký je váš nejoblíbenější animák? Dejte vědět v komentářích a přidejte odkaz na váš blog.

*

„Schopnost představivosti je jak kormidlem, tak uzdou smyslů.“
-Leonardo da Vinci

5 oblíbených animovaných filmů

*

5 oblíbených animovaných filmů

1. Mary a Max

Mary a Max je naprosto dokonalý kousek. Příběh se zaměřuje na dvě naprosto odlišné osoby, kteří si posílají dopisy přes celou zemi. Postupně mezi nimi vznikne velmi silné pouto přátelství, které se musí vypořádat s životními pády i vzestupy. Dočkáme se zde řešení otázky dospívání, Aspergerovo syndromu, náboženských rozdílů, obezity, alkoholismu, smrti a dalších hlubokých témat. I přesto, že by se zdálo, že je film velmi pochmurný, tak tam naleznete mnoho chvilek, kdy se zasmát.

2. Malý Princ

Většina z nás zná příběh Malého prince. Tentokrát ho vypráví starý soused své mladé sousedce a zažívají u toho velmi hezké a dobrodružné chvilky. Celý příběh je roztomilý a buďte si jistí, že si popláčete. Teda já brečela. Film má moc hezkou animaci a hudbu.

3. Můj život Cukety

Tohle je další animák, kdy nevíte jestli se máte smát, brečet a nemáte ponětí, co se ještě stane. Příběh vypráví o chlapci jménem Cuketa. Po smrti jeho matky je poslán do ústavní výchovy. Od té doby se snaží smířit s matčinou smrtí, najít si kamarády a ztracené dětství.

4. Obchod pro sebevrahy

Jeden z nejbláznivějších animáků, které jsem kdy viděla. Podivná rodinka pokračuje v dědictví a provozuje obchod pro sebevrahy. Pokud se někdo chce zabít, tak tady najde úplně vše, co k tomu potřebuje – od provazů až po jedy. Jednoho dne se do rodiny narodí nový syn, mnohem optimističtější, a tím začne v jejich životě velký šrumec. Chlapec jim totiž odhání zákazníky a hlavně se neustále směje. To nemůže dopadnout dobře.. nebo ano?

5. Snoopy a Charlie Brown, Peanuts ve filmu

Nakonec tu mám jednu zmodernizovanou klasiku. Mám ráda všechny klasické filmy Charlieho Browna a pouštím si je, kdy můžu. Tentokrát film převedli do 3D a dodali tak filmu víc animace. Příběh jako takový zůstává vtipný, zábavný a vřelý stejně jako originál. Ponechali i většinu hudby od Vince Guaraldiho, kterou obdivuju a poslouchám prakticky celý podzim, protože má takový podzimní/vánoční šmrnc. Animák se bude zdát víc dědinský, ale díky humoru Charlieho si najde diváky i mezi dospělými.

4 komentáře

  • Hikaru Tenshin

    Cože? A kde je LEGO BATMAN……….??

    Měli bychom se podívat konečně na tu Píseň moře. A Persepolis se ti nelíbí? Taky by se ti mohl líbit Hrob světlušek, Totoro, Železný obr a Království koček (hlavně ta tlustá kočka uvězněná v želé).

    • Annie

      Já zapomněla na Totora a Lego Batmana! Myslím, že kouknu na tvé doporučení a udělám 2. část „Dalších 5 oblíbených animovaných filmů“. 😀 Persepolis jsem neviděla totiž! A čekám až koukneme na tu Píseň. ^^

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..