Akce,  MÉ VÝLETY

Zoo Praha – recenze

Ahoj!

*

Dnes jsem byla chvilku na sluníčku a nejen, že jsem se spálila, ale taky jsem si přehřála organismus, tak proto vydavám článek později. Před pár týdny jsme se s taťkou rozhodli jít po mnoha letech do zoo. Od té doby, co jsem vegan, tak přemýšlím jinak o těchto institucích a chtěla jsem tedy zažít zoo v tom mém novém rozpoložení. A jak jsem trochu očekávala, tak to nebyl jen obyčejně veselý výlet, protože jsem najednou viděla ty zvířata úplně jinak.

Popravdě úplně nevidím do celé té politiky zoo a myslím, že ta pražská se o ty zvířata nestará nejhůř a má i nějaké programy ohrožených zvířat a návratů do přírody, ale stejně to není mé nejoblíbenější místo na světě. Když už jsem tam ale byla, tak jsem se rozhodla článek napsat, i když víc informativně než názorově. Určitě plánuji článek na téma „cirkus a zoo“, kde se víc ponořím do myšlenek a budu vědět víc o tom všem, co se kolem děje. Přesto, že si myslím, že zoo není to nejlepší místo, tak jsem se článek rozhodla vydat kvůli informacím a recenzi na bezbariérovost celého parku.

Byly jste někdy v pražské zoo? Napište mi to do komentářů a přidejte odkaz na váš blog.

*

„Oči zvířete mají schopnost mluvit tím nejkrásnějším jazykem na světě.“
-Martin Buber

zoo

*

Zoologická zahrada Praha

Základní údaje
Kde: U Trojského zámku 3/120, 171 00, Praha

Vstupné
Dospělí: 200 ,-
Děti: 150,-
ZTP/P: 150 ,-
Doprovod ZTP/P: 0 ,-
(+rodinné, roční,..)

Otvírací doba
Pondělí – Neděle: 9:00 – 16:00/21:00 (podle sezóny)

Do zoo se dostanete několika způsoby: autem, autobusem, tramvají, parníkem, přívozem či na kole. Přesnou cestu a čísla MHD najdete na jejich stránkách. My jsme se vydali autem. Parkování je pro ZTP/P zdarma a pro ostatní podle sezóny 100-200,-. Orientační plánek celé zahrady si můžete předem vytisknout zde nebo si ho koupit u vchodu na informacích za 50,-. Připravte se, že průchod celé zoo vám zabere přibližně 3 hodiny (více pokud budetepečlivě číst každou cedulku). Toalety jsou rozmístěné velmi hojně, ale pro vozíčkáře jich je pouze pár. Naštěstí nejsou tak daleko od sebe, takže snad žádná nehoda nehrozí.

Jinak co se týká celkové bezbariérovosti zoo, tak by se dala označit tak 3+ a to z několika důvodů. Pokud nemáte elektrický vozík tak je nemožné dostat se do kopců sama (chápu, že s tím ale moc nenadělají), vchody do pavilónů sice mají nájezdy, ale ty jsou občas dost strmé, že nemáte šanci je sjet sami. Dále je tam pár míst, kam se s vozíkem prostě nedostanete (naštěstí to není tak důležité se na ty místa dostat).

Jinak je tu velká dostupnost všemožných služeb: bankomaty, wi-fi, půjčovny kočárků, infostánky, telefony, automaty na pití a pakmětní medaile, lanovka a vláček (nedostupné pro vozíčkáře), stánky se suvenýry a jídlem, restaurace a další. Pokud jste vegan, tak jedinou možnost občerstvení jsou tu pro vás hranolky. Myslím, že ani vegetariáni tu nemají moc na výběr. My jsme se nakonec najedli v restauraci před vchodem, kde jsem si mohla dát alespoň vegetariánskou/veganskou pizzu. A hlavně jídlo i pití je tu tak drahé, že je snad lepší si vzít svačinku z domova.

Pokud vím, tak je u některých výběhů pořádáno pravidelné krmení, vystoupení či je možné si pronajmout průvodce. Zoo také pořádá různé společenské programy, výstavy, setkání atd. Také je zde několik dětských hřišť a dětská zoo. Tam běhají malé nahé děti – říkám tomu ráj pedofilů.

Pražská zoologická zahrada je veliká (10 km cest) a rozdělena do různých sektorů, např. severský les, údolí slonů, afriská savana, vodní svět a má mnoho pavilonů. My když jsme tam byli, tak bylo horko a mnoho zvířat se schovávalo ve stínu či pavilonech. Což chápu, protože já sama tam málem zemřela. Určitě je toho ještě mnoho, co jsem nezmínila, ale pokud máte zájem, tak se vše dočtete na jejich webových stránkách.

Všechna zvířata byla překrásná, ale mnoho z nich bylo smutných nebo otupělých, čehož jsem si nikdy dřív moc nevšimla. Proto myslím, že mě tam už nikdo jen tak neuvidí. Odcházela jsem posmutnělá, spálená a s pocitem, že chci otevřít všem klece a křičet „Svobodáááááá!„. Přesto všechno to byl svým způsobem hezký výlet, protože jsem byla s tátou a já s ním ráda jezdím na výlety. Přikládám pár fotek, které jsme nafotili.

*

Jeden komentář

  • Novakova

    Dobrý den ZOO pěkna, ale všude draho, mala láhev vody 50 Kč. A voda u zvířat špinava , smrdi . Jinak dobrý.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..