Akce

Výstava Mumie světa – recenze

Ahoj!

*

Již od února je na pražském Výstavišti výstava Mumie světa. Nebyl vůbec čas ji navštívit, ale minulý víkend jsem spojila dva cíle – jít na výstavu a poprvé zkusit jet metrem na elektrickém vozíku. Vydali jsme se s taťkou na cestu a když jsme dorazili, tak jsme zjistili, že se tam zrovna koná další akce a mi se kvůli tomu nedostaneme k bezbariérovému vchodu na výstavu. Naštěstí organizátoři situaci vyřešili a pustili nás garážovými vraty zadním vchodem. Pokud vás zajímá, co se dělo a jak se mi výstava líbila, tak čtěte dále!

Více o celé akci se dozvíte na oficiálních webových stránkách, kde si můžete prohlédnout i pár fotografií, protože uvnitř se nesmí fotit. Lístky můžete zakoupit na místě nebo online. Výstava byla prodloužena až do 22. července 2018.

Byli jste na této výstavě mumií? Budu moc ráda, když napíšete komentář a začnete mě sledovat na mém FacebookuInstagramu a Twitteru.

*

Výstava Mumie světa

Výstava Mumie světa

Základní údaje
Kde: Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7, 170 00
Křižíkův pavilon D, E

Vstupné
Dospělí: 320 – 370,-
Děti: 200 – 250,-
ZTP/P: 200 – 250,-
Studenti: 250 – 300,-
(+rodinné, školní skupiny)
*vyšší vstupné o víkendu

Otvírací doba
Pondělí – Neděle: 9:00 – 20:00

plánek výstaviště

“Výstava je jedinečná v tom, že nám jasně ukazuje, jak věda vytváří jakýsi stroj času, který nám dovoluje pohlédnout do životů starověkých lidí ze všech koutů světa,”

Po vpuštění zadních vchodem už bylo vše bez problémů. Kdyby tam zrovna nebyla ta akce, tak by nebyl nejspíš problém vůbec. Uvnitř výstavy byly i bezbariérové toalety, krámek se suvenýry a občerstvení. Nic veganského k jídlu, ale to jsem ani nečekala. U vchodu dostanete zdarma audio zařízení, ve kterém jsou nahrávky s dodatečnými informacemi na výstavě. Ovládá se velmi snadno a dokonce je i desinfikují, takže žádné bacily!

Neuvidíte zde pouze pár egyptských mumií, ale také mumie incké, evropské, americké a zvířecí. Dále tu také narazíte na sbírku lékaře Burnse, zmenšené hlavy bojovníků, artefakty a ukázky toho, jakými způsoby se mumie vytvářely a jaké nástroje byly používány.

Mně osobně se celá výstava moc líbila. Prošli jsme ji myslím za dvě hodiny a četli a poslouchali jsme všechny informace. Nejlepší části byly výstava egyptských mumií, scvrklé hlavy (fanoušci Harryho Pottera chápou) a MUMAB – napodobení a vysvětlení toho, jak se v egyptě mumifikovalo. Chvilkami se vám může zdát výstava „až moc“, ale tohle je realita a ta občas není jen veselá a pěkná.

Na Výstaviště se snadno dopravíte tramvají, metrem nebo autem (cena parkovného 40,-/hod a 20,-/hod pro ZTP). Jak jsem již psala na začátku, tak uvnitř se nesmí fotit a natáčet. Z toho důvodu sem vám dávám pouze toto oficiální video.

Určitě doporučuji výstavu Mumie světa navštívit pokud vás alespoň trochu zajímá toto téma. Pokud ne, tak možná jděte taky, protože vás nejspíš začne zajímat. Jen bych tam nebrala děti. Sice jsme jich pár potkali, ale nechtěla bych je pak večer uspávat.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..