Jídlo/Pití

Vegan mug cake

 Hello! Ahoj!

*

Today it begins a new series of vegan recipes. As a beginner I try many new recipes and techniques. I hope you will be happy if I give you a couple of good recipes to try it. I promise that I’ll not give you anything that I didn’t like myself. The first is the recipe for a quick vegan mug cake that is gluten-free as well. If you will be sweet-tooth someday, be sure to try it – it’s good!

If you have questions, let me know in the comments. If you’ll use my recipe, show me your photos on Facebook or Instagram!

_

Dnes započne nová série veganských receptů. Jako začátečník zkouším mnoho nových receptů a postupů. Doufám, že budete rádi, pokud vám pár těch vydařených předám, abyste je také vyzkoušeli. Slibuji, že sem nebudu dávat nic, co by mi samotné nechutnalo. Jako první je tu recept na rychlý veganský hrníčkový dortík, který je i bezlepkový. Pokud vás někdy přepadne mlsná, určitě ho vyzkoušejte – je moc dobrý!

Pokud máte otázky, tak mi dejte vědět v komentářích. Pokud použijete můj recept, tak mi ukažte fotky třeba na Facebooku nebo na Instagramu!

*

Bon appetite! Dobrou chuť!

vegan mug cake

*

Vegan mug cake
(Veganský hrníčkový dortík)


*

Ingredients (ingredience)

4 tbsp oats
2 tbsp buckwheat groats
1 tbsp icing sugar
5-6 tbsp soya milk
1 tbsp oil
1 tbsp grate coconut
1 handful of walnuts
½ tsp cinnamon
½ tsp  ginger powder
pinch of salt

_

4 lžíce ovesných vloček
2 lžíce pohankové lámanky
1 lžíce moučkového cukru
5-6 lžic sojového mléka
1 lžíce oleje
1 lžíce strouhaného kokosu
1 hrstka vlašských ořechů

½ lžičky skořice
½ lžičky sušeného zázvoru
špetka soli

Preparation method (příprava)

Mix in a larger mug all dry ingredients and then gradually add the wet ingredients. Mix it properly that everything combined. Give the mug in the microwave at the highest level and keep it there 3-6 minutes (each microwave heats differently). Stick wooden skewer in the middle of cake and if stays dry after taking out it is done. Let the cake cool 2 minutes, unstick the edges with a knife and then tip it out on a dessert plate. Sprinkle it with coconut and you’re done! (Into the cake instead of nuts you can add dried fruit or chocolate. You can serve it with vegetable cream or pour it with melted chocolate).

_

Smíchej ve větším hrnečku všechny suché ingredience a pak postupně přidávej mokré ingredience. Pořádně to promíchej, aby se vše spojilo. Hrnek dej do mikrovlnky na nejvyšší stupeň a nech ho tam 3-6 minut (každá mikrovlnná trouba hřeje jinak). Píchni doprostřed špejli a když po vytažení zůstane suchá, tak je hotovo. Nech dortík 2 minuty vychladnout, nožem odlep okraje a pak vyklop na talířek. Posyp kokosem a je hotovo! (Do dortíku můžete místo ořechů přidat sušené ovoce nebo kousky čokolády. Podávat můžete s rostlinou šlehačkou nebo polít rozpuštěnou čokoládou.)

vegan mug cake

2 komentáře

  • Fancy-ss

    wow vypadá to moc dobře a popravdě mě nikdy nenapadl nic takového zkoušet 😀 a to jsem vegan. 🙂
    Jsem ráda, že jsem našla blog, kde se budou objevovat veg recepty, alespoň budu mít inspiraci zkoušet nové věci. 🙂

    • Annie

      Já si řekla, že to zkusím a uvidím. Naštěstí to dopadlo dobře. 😀 Jé, budu moc ráda, když sem někdy zase zabloudíš. ^^

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..