Knihy

Book review 1. (Knižní recenze)

Heya! Ahojky!

My first book review on this blog. I hope you like it. I’ll be glad when you’ll write a commentWithout undue delay, let’s go! 

More information about my reading: Goodreads.
_
Má první recenze knihy na tomto blogu. Snad se bude líbit. Budu ráda, když napíšete komentář.  Bez zbytečného zdržování, jdeme na to! 

Více informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih.

*

Asylum  (Ústav pro duševně choré)

book review knižní recenze Asylum Madeleine Roux

Author (Autor): Madeleine Rouxová
Publisher (
Nakladatelství): Jota
Release year (Rok vydání): 2013/2014
Translation (Překlad): Jan Kozák
Book cover (Obálka): René Senko
Number of pages (Počet stránek): 300
Number of chapters (Počet kapitol): 37
Price (Cena): 368 – 230 CZK/Kč
Language (Jazyk): czech/český
Genre (Žánr): horor, teen, Sci-fi, fantasy

*

Once you go in, you will never go out..

The main hero, a student Dan Crawford, goes on vacation for the summer training school New Hampshire College, a former psychiatric hospital, which is now used as a dormitory and classrooms for students. On the first day he  bumps into Abby and he falls in love with her at first sight. Other important figures with whom we will meet is Abby’s friend Jordan (gay, whose parents can not come to terms with his orientation), and Dan’s roommate Felix (student changing in trichinosis). From Dan, Abby and Jordan will become an inseparable threesome together and they begin exploring the mysterious corners of the former constitution. Gradually it begin to happen strange things, not only to the constitution, but also to their surroundings and friendly relationship. We’ll find out about the dark past that connects friends, but also splits them. Suddenly the raid nightmares and unexplained events are catching up them and mysterious messages and photos too. And even though in the end you think you know how it goes, you will be sadly mistaken. The last thing I’ll mention is that it has published the second volume: Sanctum.

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš..

Hlavní hrdina, student Dan Crawford, jede na prázdniny na letní přípravu školy New Hampshire College, bývalého psychiatrického ústavu, který je nyní využíván jako kolej a učebny pro studenty. První den narazí na Abby, do které se na první pohled zamiluje. Další důležité postavy se kterými se setkáme je Abbyin kamarád Jordan (gay, jehož rodiče se nemůžou s jeho orientací smířit) a Danův spolubydlící Felix (student měnící se ve svalovce). Z Dana, Abby a Jordana se stane nerozlučná trojka a společně začnou prozkoumávat tajemná zákoutí bývalého ústavu. Postupně se začnou dít zvláštní věci nejen kolem ústavu, ale také kolem jejich přátelského vztahu a okolí.  Dozvídáme se o temné minulosti, která přátele spojuje, ale zároveň rozděluje. Náhle je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. A i když si na konci myslíte, že víte, jak to dopadne, tak se budete šeredně mýlit. Poslední, co zmíním je to, že již vyšel druhý díl: Sanctum.

book review knižní recenze Asylum Madeleine Roux

Curiosity (Zajímavosti):

The book contains photographs of real locations (mostly), so thanks to them you better delve into the storyline atmosphere. And next curiosity is that the green handwriting on the book cover glows in the dark.
Knížka obsahuje fotografie z reálných míst (většinou), takže se díky nim lépe ponoříte do atmosféry děje. A další zajímavostí je zelené písmo na obálce, které ve tmě svítí.

Ratings (Hodnocení):

The book is not as scary as I think it would be when I received it. It is recommended for readers from 16 years old, but I’m sure that if you’re accustomed to the horrors and don’t give you a scare so easily, you can read it even if you are not 16 years old. On the other hand, the book is easy to read. Chapters aren’t long, it occurs a lot of direct speech and sentences are not complicated. The story had really good potential, but the process has been worse. Certainly it will make a boring evening  more pleasant for you.
Knížka není tak děsivá, jak jsem si myslela, že bude při jejím obdržení. Je doporučena čtenářům od 16 let, ale jsem si jistá, že pokud jste na horory zvyklí a jen tak se nevyděsíte, tak si ji můžete přečíst i pokud vám není 16 let. Na druhou stranu se mi knížka moc dobře četla. Kapitoly nejsou dlouhé, vyskytuje se zde hodně přímé řečí a věty nejsou složité. Příběh měl vážně dobrý potenciál, ale zpracování už bylo horší.  Určitě vám ale zpříjemní jeden nudný večer. 

music book movie review 3 hudba kniha film recenze

 

 

 

music book movie review  hudba kniha film recenze

5 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..