DENÍK

Week with Annie 18. (Týden s Annie)

Hello! Ahoj!

týden week Star Trek Bridget Moran Jimmy Kimmel Live Rethink Homelessness homeless bezdomovci cover Cesta Kryštof Klus song of the week píseň týdne Selena Gomez The Heart Wants What It Wants Our Last Night Craig Owens Ed Sheeran Thinking out loud The Sims 4 Fidlovačka divadlo theatre family rodina english angličtina fce babička

Outside is a blizzard and because I’m incredibly sensitive to the cold this winter, I sit all week in a warm sweater and socks, wrapped in a blanket and drinking hot tea, one after another. Why didn’t fall snow on Christmas? Now I don’t see the sense. But now let’s go back to what I was doing all week. I devoted to English a lot. I tried on the Internet (and magazines in English) various FCE tests (here and here), because I want to do the FCE certificate in June to make it easier to be able to tutor English. I’m going to tutor an English to my work colleague. If you ever wanted to help with English, write me and I’ll try to help. Try this test of your English skills as well.

I started to watch the series Star Trek. Originally mainly because I owe it to my best friend for that he looked at Harry Potter with me, but in the end I really started to enjoy it! I started the series „Star Trek: The Next Generation“ because it’s supposedly the best and it isn’t  important to begin chronologically. If you also want to watch, so online episodes are in English here.

For this Christmas we got from grandma the theater tickets. So the whole family went on Saturdayto the theater Fidlovačka on show „The Grandma“ based on the novel The Grandma by Božena Němcová. We had a great location right next to the stage. I liked the performance and mainly the story about the crazy Victorie. The only thing that bothered me was that there was really cold and kids who was obviously bored and disturbed.
I wondered how even more to get visibility to my website and I thought I could start writing for sites that bring together different bloggers, such as page krásná.cz, what do you think? For a few months before I got my own readers, it might be useful.

And the last thing this week. I’m thinking about that i’ll sign up as a volunteer for Greenpeace. I watched their action „Limits we are“ (It was in Czech republic) because my best friend demonstrated at this event, so I thought that I would also help with something. Even if it will be just giving photos to Facebook or passing out flyers. And if I’ll be in Brno, I’d gone to a demonstration too! Let’s do it! Everybody can be a hero!

In the rest of this article, as always, are some news and song of the week. And next week is Valentine’s Day, it means that on Wednesday you can expect article focused on the theme of Valentine’s Day for people who are alone.

***

Venku je celý den sněhová vánice a protože jsem tuto zimu neuvěřitelně zimomřivá, tak sedím celý týden v teplém svetru, chlupatých ponožkách, zabalená v dece a piju jeden horký čaj za druhým. Proč nepadal sníh na Vánoce? Teď už v tom nevidím smysl. Ale teď se vraťme k tomu, co jsem celý týden dělala. Hodně jsem se věnovala angličtině. Zkoušela jsem si na internetu (a v anglických časopisech) různé FCE testy (zde a zde), protože bych si v červnu chtěla udělat FCE certifikát, aby bylo snadnější moci angličtinu doučovat. Budu teď doučovat angličtinu v práci moji kolegyni. Pokud byste někdo chtěl pomoc s angličtinou, tak se mi ozvěte a já se vám pokusím pomoci. Zkuste si také tento test svých anglických znalostí.

Začala jsem se dívat na seriál Star Trek. Původně hlavně protože to dlužím svému nejlepšímu kamarádovi za to, že on se se mnou díval na Harryho Pottera, ale nakonec se mi to vážně začalo líbit! Začala jsem seriálem „Star Trek: Nová generace„, protože je prý nejlepší a není důležité začínat chronologicky. Pokud chcete také koukat, tak online jsou díly v češtině zde.

K Vánocům jsme od babičky dostali lístky do divadla. Celá rodina jsme tedy v sobotu vyrazili do divadla Fidlovačka na představení „Babička“ podle předlohy Boženy Němcové. Měli jsme skvělá místa hned vedle pódia. Představení se mi líbilo a to hlavně příběh o šílené Viktorce. Jediné, co mi tam vadilo, byla strašná zima a děti, co se zjevně nudil a rušily.

Přemýšlela jsem, jak ještě víc zviditelnit svojí stránku a napadlo mě, že bych mohla začít psát pro stránky, které sdružují různé blogerky, jako je například stránka krásná.cz, co vy na to? Na pár měsíců, než bych získala vlastní čtenáře, by to mohlo být užitečné.

A poslední věc z tohoto týdne. Uvažuji o tom, že se přihlásím jako dobrovolník Greenpeace. Sledovala jsem jejich akci „Limity jsme my“, protože můj nejlepší kamarád tam sám demonstroval a tak jsem si říkala, že bych také něčím pomohla. I kdyby to mělo být jen dávání fotek na Facebook nebo rozdávání letáčků. A pokud budu zrovna v Brně, tak bych na nějakou demonstraci zašla taky! Pojďte do toho! Každý může být hrdina!

Ve zbytku článku je jako vždy pár novinek a píseň týdne. A příští týden je Valentýn, to znamená že ve středu očekávejte článek zaměřený na téma Valentýn pro lidi, co jsou sami.

 Have a nice rest of the evening! Mějte hezký zbytek večera!

 

The Sims 4

The trailer for the new expansion: Get to work!

Trailer na nový datadisk: Hurá do práce!

Ed Sheeran – Thinking Out Loud

The official fan video.

Oficiální fanouškovské video.

Jimmy Kimmel Live

Jimmy lets read celebrities bad posts about them on Twitter. Their reactions are quite interesting and sometimes even funny.

Jimmy nechá číst celebrity zlé příspěvky o nich na Twitteru. Jejich reakce jsou docela zajímavé a někdy i vtipné.

Bridget Moran

I already wrote about this girl, when she sang Slovak songs. This time it’s the Czech song: Kryštof ft. Tomáš Klus – Cesta.

Již jsem o této slečně psala, když nazpívala slovenskou písničku. Tentokrát je to česká písnička: Kryštof ft. Tomáš Klus – Cesta.

Cardboard Stories (kartonové příběhy)

Channel Rethink Homelessness asked the homeless in Orlando, USA, to write on a piece of cardboard  something interesting about yourself.

Kanál Rethink Homelessness požádal bezdomovce v americkém Orlandu, aby napsali na kus kartonu o sobě něco zajímavého.

 

Song of the week (Píseň týdne)

Our Last Night ft. Craig Owens – The Heart Wants What It Wants (Selena Gomez)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..