Knihy

Filmová magie 1 (J. Revensonová) – recenze

Ahoj!

*

Moc se omlouvám za zpoždění. Vím, že článek měl být vydán již v pátek, ale nestíhala jsem. Přesto o něj nepřijdete! Dnes se zaměříme na recenzi knihyFilmová magie 1„, která je jednou z mnoha encyklopedií ke světu Harryho Pottera. Dostala jsem ji k Vánocům (a mnoho dalších) a zaujala mě jako první, protože obsahuje informace i z filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Užijte si článek a od příštího týdne zase jedeme podle harmonogramu.

Četli jste nějakou encyklopedii o HP? Dejte mi vědět v komentářích a pošlete mi odkaz na váš blog.

Více informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih.

*

„Důvtip je nade všechna bohatství lidí.“ -Rowena z Havraspáru

Filmová magie

*

Filmová magie 1

*

Autor: Jody Revensonová
Nakladatelství: Albatros
Rok vydání: 2016
Překlad: Kateřina Stupková
Ilustrace: různí
Počet stránek: 102
Počet kapitol: 50
Cena: 499 Kč
Jazyk: český
Žánr: Fantasy, encyklopedie

*

Kouzelnický svět J.K. Rowlingové, pozoruhodní lidé a kouzelná místa…

Jak napovídá název, v této knize najdete údaje a zajímavosti ze všech Harry Potter filmů a z prvního filmu Fantastických zvířat a kde je najít. Kniha je plná fotografií, obrázků a informací. Dozvíte se více o postavách, místech, filmových tricích, hercích a dalších osobách, kteří se podíleli na tvorbě celého světa. Nezapomněli přidat zábavné zážitky z natáčení a problémy s jimiž se musel štáb vypořádat. Kniha je rozdělena na dvě části. V první části se zaměříme na Fantastická zvířata a ve druhé části na dobu Harryho Pottera. Uvnitř nalezneme nejedno malé překvapení.

*

Zajímavosti:

Celá kniha je interaktivní. Najdete zde samolepky, odklápěcí obrázky, masky Smrtijedů, letáčky a novinové úryvky. Na konci je věnování „in memoriam“ herci Alanu Rickmanovi, který hrál Severuse Snapea.

Hodnocení:

Stačily dva večery a měla jsem přečteno. Knížka se čte velmi dobře a líbí se mi její přehlednost. Je ale také nevyzpytatelná, protože než otočíte stránku tak nevíte, co vás tam čeká. Malé bonusové věcičky dodaly knížce na zajímavosti. Popravdě jsem si jistá, že samolepky, letáčky ani další věci nikdy nevyndám, protože je to součástí knihy a ta by pak ztratila svůj šmrnc. Nečekaně jsem se dozvěděla mnoho nových informací a to jsem si myslela, že vím o HP již vážně všechno. Zaujaly mě náčrtky různých kostýmů, postav a míst. Nejvíc mě bavily zážitky štábu z natáčení, které odkryly několik záhadných spojitostí s tímto světem.

Pokud jste velký fanoušek světa Harryho Pottera, tak určitě stojí za to si na tuto encyklopedii našetřit a zajít si jí koupit. Věřte mi, že nebudete litovat a rádi se do ní podíváte několikrát, protože pokaždé objevíte nový detail příběhu.


music book movie review hudba kniha film recenze

4 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..