Svíčky

Yankee candle – Vánoční kolekce 2016

Vítejte u druhého dne  „12 vánočních dní“!

*

Značka Yankee candle opět zveřejnila novou vánoční kolekci tentokrát s názvem“Holiday party“ (Sváteční párty) a já ji samozřejmě hned musela mít, protože je to má závislost a velmi těžce se toho zbavuje (ani jsem se nesnažila). Letos jsem byla trošku zklamaná, protože vůně mi z fotek nepřipadaly moc vánoční, ale když přišly domů, tak jsem názor změnila. Pokud jste blázen do svíček jako já, tak doporučuji celou řadu vyzkoušet. Navodí sváteční atmosféru a snad vás i hodí do pohody stejně jako mě. Každá Yankee candle kolekce má 4 nové vůně a ve článku se dozvíte, co si o jednotlivých novinkách myslím.

Ještě jedna rychlá vsuvka. Koupila jsem si ještě můj nejoblíbenější vánoční vosk „Christmas memories“ (vánoční vzpomínky), které si kupuji každý rok a ještě žádná vůně tuto netroufla! A od mé kamarádky Marušky jsem dostala svou první YC svíčku ve skle až z Ameriky a je to u nás nedostupná vůně „Pumpkin“ (dýně) a voní přesně jako dýňový koláč, který jsem pekla. Dokonalost, ale asi si ji schovám na příští podzim.

Jaké vánoční vůně máte nejraději? Napište mi to do komentářů.

*

Dobrou noc!

yankee candle

*

Holiday party 2016

Festive cocktail (Sváteční koktejl)

Přesně takto si představuji punč, který vídám ve vánočních amerických filmech. Je silný, takže ovoní celý byt, ale jeho vůně je velmi svěží. Ovocný základ je velmi příjemný a myslím, že by se dokonale chodil na silvestrovskou párty. Byla jsem velmi překvapená a není to naposledy, co si ji kupuji.

Citrus, brusinky, černý rybíz, borovice a vanilka.

Macaron treats (Makaronky)

Vůně makaronků mi popravdě hodně připomíná vůni „Christmas cookies“ (Vánoční sušenky), které voní jako vánoční cukroví. Rozdíl ale vidím v tom, že makaronky mají jemnější vůni a jdou více do tónů vůně cukru. U vánočních sušenek je naopak cítit víc vůně másla. Pokud jste letos nepekli cukroví, tak vám navodí pocit, že jste pekli od rána do noci. Je moc příjemná.

Surový cukr, cukrářský cukr, sušenky, mandle a vanilka.

Anise & orange (Anýz a pomeranč)

Nejsem si úplně jistá, jestli mi tento vosk voní nebo ne. Určitě je nejsilnější z letošní kolekce a také nejzajímavější. Je zde hodně dominantní anýz a je lepší vůni dávkovat po kouskách, aby se rozprostřela na větší ploše bytu/domu. Určitě v ní poznávám vůni Vánoc, ale doporučuji si ji před zakoupením očuchat v obchodě, protože se s ní musíte nejprve seznámit.

Šťavnatý pomeranč, anýz, mandarinka, hřebíček, pižmo, santálové dřevo a vanilka.

All is bright (Všechno jen září)

Tato vůně je nejslabější z kolekce, ale to neznamená, že je nejhorší. Naopak si myslím, že bude nejvíc vyhovovat těm, kteří nemají rádi silné vůně nebo čekají návštěvu a nechtějí, aby svíčka potlačila vůni linoucí se z kuchyně. Já si ji plánuji uschovat na tu dobu mezi svátky, kdy návštěvy rodiny a přátel jsou nejfrekventovanější. Popravdě taková voňavka s touto vůní by mě neurazila.

Grapefruit, pomeranč, červený rybíz a sladké pižmo.

 

*

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..