DENÍK

Week with Annie 5. (Týden s Annie)

Good afternoon! Dobré odpoledne!

I decided that the „Week with Anniewon’t be only just about what I was doing during, but also about the „world“ news that I have taken this week. And just about anything I don’t put in normal posts. Such a mix of everything in my head and what I want to send it on. And because we have a family celebration tonight (my grandmother and my mom had a birthday), so I go for it!
_
Rozhodla jsem se, že „Týden s Annie nebude pouze jen o tom, co jsem dělala já, ale také o „světových“ novinkách, které mě ten týden zaujaly. A prostě o čemkoliv, co nedávám do běžných článků. Takový mix všeho, co je v mé hlavě a chci to poslat dál. A protože máme dnes večer rodinnou oslavu (moje babička a mamka měly narozeniny), tak jdu na to!

10658965_10202980956635931_3139953946973012721_o 

Even before we move on to Christmas novelties of this year, look back at Halloween. For the fourth year Jimmy Kimmel’s show encourages parents to tell their children that they ate all their Halloween candy and shot them with camera. Unfortunately the video isn’t yet on the Internet with Czech subtitles, but even so you have to look. Some children’s reactions are perfect!
_
Ještě, než se vrhneme na vánoční novinky tohoto roku, ohlédneme se za Halloweenem. Již čtvrtým rokem Jimmy Kimmel ve své show nabádá rodiče, aby řekli svým dětem, že snědli všechny jejich halloweenské sladkosti a natočili je. Bohužel video ještě není na internetu s českými titulkami, ale i tak se musíte podívat. Některé reakce dětí jsou dokonalé!

 

Costa Coffee finally has started selling festive drinks!

Each cup design is available in one standard take-away size: Father Christmas (Massimo), Snowman (Medio), Gingerbread man (Primo) and Elf (Espresso/Cortado). Costa’s speciality beverage menu of six decedent flavours includes: Gingerbread & Cream Latte; Black Forest Hot Chocolate; Honeycomb & Cream Hot Chocolate; White Hot Chocolate & Cream; Salted Caramel & Cream Latte and Hot Spiced Apple. In the Czech Republic we have only orange and raspberry hot chocolate and gingerbread latte. Nice. Now I still need someone who will go with me on a gingerbread latte.
_
Costa Coffee konečně začala prodávat sváteční napoje!

Každý designový šálek je k dispozici ve standardní take away (vzít si se sebou) velikosti: Ježíšek (Massimo), Sněhulák (Medio), Perníkový muž (Primo) a Elf (Espresso/Cortado). Nabídka Costa menu speciálních nápojů  obsahuje šesti příchutí: perníkové & Latte se šlehačkou, Horká čokoláda Černý les; Medová & Krémová čokoláda se šlehačkou, Bílá horká čokoláda se šlehačkou, Solený Karamel & Latte a Horké kořeněné Jablko. V Česku máme použe pomerančovou a ostružinovou horkou čokoládu a perníkové latte. Super. Teď ještě potřebuju někoho, kdo se mnou zajde na perníkové latte.

agz4s5axsbcifjyj8gky

 

Christmas time is here and it is also a Christmas advertising time. Every year I look forward to most on Christmas ad of Coca-Cola and the last few years the John Lewis ad. Here they are. They are very nice. I love the new song by Tom Odell in the advertising of Lewis.
_
Vánoční čas je tu a k němu patří i vánoční reklamy. Každý rok se nejvíc těším na reklamu Coca-coly a posledních pár let i na reklamy Johna Lewise. Tady jsou. Jsou moc hezké. Zbožňuji tu novou písničku Toma Odella v té reklamě od Lewise.

 

Today’s „Remembrance Day“ for the UK. It’s a memory of the deceased soldiers in the First World War (and not only there). The emblem is a red poppy and the whole UK it takes very seriously. IIt’s pesented in other countries, but mostly another day. Here in the Czech Republic is celebrated on November 11 „Veterans Day„.
_
Dneska je „Památný den“ for UK. Je to památka zesnulých vojáků v první světové válce (a nejen v ní). Znakem je červený mák a celá UK ho bere velmi vážně. Pořádá se i v jiných zemích, ale většinou jiný den. U nás v Česku se slaví 11. listopadu „Den válečných veteránů„.

Remembrancecrosses260_tcm4-674587

 

What is your favorite festive drink and Christmas ad? Let me know in the comments.

Jaká je váš oblíbený sváteční nápoj a vánoční reklama? Dejte mi vědět v komentářích.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..