DENÍK

Week with Annie 20. (Týden s Annie)

Hi! Ahoj!

big hero 6 velká šestka týden week annie

After a short break when I needed to recharge my batteries, I’m back to enrich your lives with my stories, knowledge, ideas and the news not only in my surroundings, but also of the world.

Today I would like to start lightly, because I’m not at home and I don’t want to spend all the time on the computer. I finally have visited my best friend Medard in Brno and I’m enjoying it much. Yesterday we saw the new Disney film „Big Hero 6“ and it was really cool. I would even say that one this movie is one of the best.

The main reason why I am writing to you today is that I signed up for the monthly challenge from Greenpeace called „ECO Challenge„, where you can choose how you contribute to a better life not only yours but also the planet itself. For example, you can become a vegan for a month, to buy things without plastic packaging, don’t use a car or perhaps spend evenings without electricity. I chose that this month I will not smoke, I won’t eat gluten, reduce animal products and I’ll spend the evenings without electricity. You can write articles on a common web page about your successive experiences during this month.
But it’s only in Czech language, so if you can’t speak Czech, you can not join in this challenge. Maybe next time.
_
Po krátké pauze, kdy jsem potřebovala načerpat nové síly, jsem zpět, abych vaše životy obohacovala o své příběhy, znalosti, nápady a novinky nejen z mého okolí, ale i ze světa.

Dnes bych začala zlehka, protože nejsem doma a nerada bych trávila na návštěvě veškerý čas na počítači. Konečně jsem se dostala do Brna za svým nejlepším kamarádem Medardem a moc si to užívám. Včera jsme viděli nový Disney film „Velká šestka“ a byl vážně super. Dokonce bych řekla, že jeden z nejlepších.

Hlavní důvod, proč vám ale dnes píšu je ten, že jsem se přihlásila do měsíční výzvy od Greenpeace s názvem „EKO výzva„, kde si sami můžete zvolit čím přispějete k lepšímu životu nejen vás, ale také samotné planety. Například se můžete stát se na měsíc veganem, kupovat věci bez plastových obalů, nepoužívat auto nebo třeba trávit večery bez elektřiny. Já jsem si vybrala to, že nebudu měsíc kouřit, nebudu jíst lepek, omezím živočišné produkty a budu trávit večery bez elektřiny. O vašich postupných zážitcích během tohoto měsíce máte možnost psát články na společnou web stránku. Jediné, co musíte udělat je to, že na stránkách kliknete na ikonku „přidej se“, kde vyplníš své jméno, e-mail a svou výzvu. Pojďme udělat něco, díky čemu se budeme cítit lépe a zažijeme třeba i něco nového v našich běžných dnech plných šedi.

Have a nice day! Mějte hezký den! 

week týden eko výzva challenge greenpeace

Song of the week (Písnička týdne)

Fall Out Boy – Immortals (soundtrack „Big Hero 6“)

3 komentáře

 • Alga

  O tomhle animáči jsem ještě neslyšela, tak se na něj podívám, když jsem teď pořád upoutaná na lůžko 🙂 Jak ti zatím ekovýzva jde?

  • Annie

   Je to fakt super nový animáč! 🙂 Zatím o jde dobře, teda až na ty večery bez elektřiny, to moc zatím nestíhám.. Co tobě?

   • Alga

    Večery bez elektřiny…? To mi připadá jako jedna z nejtěžších výzev (pro mě), do toho bych asi nedokázala jít. Možná…to zkusím třeba na týden… Budu se těšit na tvé články o tom, jak to zvládáš 🙂
    Mně moje výzva zatím jde, ale je to proto, že jsem po operaci a nemůžu skoro nic jít – takže ani nenakupuju a nevytvářím odpad :))

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..