Filmy/TV,  O mně

TAG hororových filmů

Ahoj!

*

Vítejte u čtvrtého dne Halloweenského týdne! Mé staré halloweenské články najdete pod štítkem Halloween. Omlouvám se, že články vycházejí později večer. Přes den to bohužel v tuhle chvíli nestíhám.

Horory jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmových žánrů. Občas sama sebe nechápu, protože když pak jdu v noci po shlédnutí (dobrého) hororu na záchod, tak si dost nadávám, že jsem tomu opět podlehla. Našla jsem nedávno tento TAG hororových filmů v angličtině a uložila si ho na později, protože mě napadlo, že to bude skvělý článek na Halloween. Skládá se z 10 otázek a opět se díky němu dozvíte něco málo o mně. Klidně si ho zkuste vyplnit také a pošlete mi odkaz na blog, ať si ho přečtu. Nyní vzhůru do světa hororů!

Díváte se rádi na horory? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém FacebookuTwitteru a Instagramu.

*

„Monstra jsou skutečná a duchové také. Žijí uvnitř nás a někdy vyhrávají.“
-S
tephen King

TAG hororových filmů

*

1. Jaký horor si pamatuješ, že si viděla jako první?

Pamatuji si, že můj první horor byl „TO“. Byla jsem u kamarádky, bylo nám 10 a jí nenapadlo nic lepšího, než se v noci tajně koukat na horor s klaunem. Od té doby se bojím klaunů. Už se s ní nekamarádím.

2. Jaký je tvůj oblíbený horor?

Tohle je asi ta nejtěžší otázka. Je hodně hororů, které se mi hodně líbily a klidně bych se na ně podívala znova. Zkusím hodit pár příkladů, na které si vzpomenu: japonská verze filmu „Oko“, první díl filmu „Očista“, švédská verze „Ať vejde ten pravý“, „Gotika“, „Sinister“, „Sirotek“, „Sirotčinec“ nebo třeba „Trick or Treat“.

3. Jaký je tvůj oblíbený typ hororů?

Nejraději mám psychologické horory a horory o paranormálních jevech.

4. Jaký typ hororů tě děsí nejvíc?

Ty, na které koukám nejraději. Většinou to jsou ty psychologické, protože v tom příběhu jsou často události, které se mohou stát i v běžném životě. Bojím se i u dobrého hororu s duchy, protože věřím, že existují a popravdě jsem jich už i pár viděla. To, co naopak nemusím je, když je horor spíš nechutný, než děsivý. „Saw“ série byla ale unikátní příběhem, tak jsem to přežila.

5. Jaký poslední horor, který tě vážně vyděsil, si viděla?

Nové zpracování „TO“. Byla jsem na tom v kině s bráchou a docela mě to vyděsilo. Opět! Pokud budete chtít vědět víc o mém zážitku, tak jsem sepsala i recenzi.

6. Křičíš u hororů?

Nekřičím. Občas sebou trhnu, když se leknu a nebo nadávám. Jo, vlastně dost často nadávám, protože lidé se v hororech chovájí hloupě! Protože proč nejít v noci do sklepa za děsivým zvukem, že?

7. Jaký koncept máš v hororech ráda?

Nejradši mám, když se v nich objeví něco nového a nečekaného. Už bylo moc hororů, kdy parta uvízla v domě s vraždícím přízrakem nebo sériový vrah vyvraždí celou vesnici, protože na něj byly děti zlí. Moment překvapení – to je to, co mám ráda!

8. Jaká je tvá oblíbená vražedná scéna?

Asi nejsem dost velký psychopat, aby se mi líbilo vraždění lidí ve filmu. Upřednostňují nenápadné vraždění. Bez krve a části střev a mozku. Třeba Samara je v zabíjení dobrá. Hezky čistě a s grácií.

9. Jaká je tvoje oblíbená hororová série?

Z těch nových asi „V zajetí démonů“, „Paranormální aktivity“ a  „Insidious“. Ze starších „Kruh“, „Vřískot“ a „Halloween“. To jsou takové klasiky, které by měl každý určitě shlédnout. Samozřejmě jsou tam slabší a silnější díly.

10. Jaký je tvůj nejoblíbenější hororový režisér?

Nejsem moc ten typ člověka, který by se u filmů zaměřoval na horory, ale myslím, že Stanley Kubrick si zaslouží zmínit. Jeho ztvárnění Mechanického pomeranče a Osvícení je prostě geniální.

4 komentáře

 • Lenn

  Já jsem přímo milovník hororů 🙂 poprvé jsem viděla Kruh asi ve 13 a doteď se ho bojím. Jinak jsem viděla taky To (tu novou verzi), Sinister, Sirotčinec… ze Sinistera mám taky celkem vítr, hlavně z těch děsivých soundtracků. A Saw… to je moje oblíbená série! 🙂 Skvělý článek, akorát nevím, proč ho čtu teď večer a vybavuji si ty děsivé scény z filmů 😀

  LENN

  • Annie

   Děkuji. 🙂 Určitě jukni i na starou verzi To.. Jinak já se pak taky trochu bála, když jsem ten článek dopsala. 😀

 • Aladin

  A nutili tě taky rodiče v dětství koukat na takový ty horory o smrtících včelách, mravencích, mouchách, rostlinách, které se měnily v lidi a tak? Jsou to asi starší horory, ale pořád na ně občas vzpomínám… Těch hororů o včelách bylo dokonce víc. Zajímalo by mě, jestli byly opravdu tak děsivý, nebo jestli jsem se bála prostě proto, že mi bylo osm. A co Gremlins a Critters? Koukala jsi na ně taky?

  Některé z tvých oblíbených hororů jsem ještě neviděla – musím to napravit! 🙂

  • Annie

   Naštěstí mě nikdo nenutil. Já spíš koukala na akční filmy s tátou (Rambo, Terminátor). Na ty horory jsem začala koukat sama od sebe asi ve 12. Pamatuju si tyhle o obřích tvorech či normálních vraždících. Některé byly děsivé! Teď ale nevím jestli by mě tolik děsily. 😀 Gremlins jsou též fajn, ale na mě jsou trochu smutní, tak to není úplně můj oblíbený. Určitě můžeme u nás na nějaké kouknout!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..