Hudba,  Ze života

Rozloučení s Chesterem (LP cover)

Ahoj!

*

Chester Bennington umřel. Zahlédla jsem na Twitteru hashtag #RIPChester. Byla jsem v šoku a říkala si, že to musí být omyl. Je to určitě jiný Chester a nebo zas někdo šíří paniku. Jenže pak se ta zpráva začala šířit úplně všude. Už bylo velmi nepravděpodobné, že je to lež. Po pár hodininách šoku, naprostého vypnutí mozku jsem poprvé začala brečet kvůli celebritě, kterou vlastně ani osobně neznám.

Linkin Park jsme začaly poslouchat s mojí kamarádkou Denisou v 7. třídě základní školy. Pamatuji si to přesně, protože tento rok začali být lidi ve škole úplně trapní. Přišla puberta a to pro ně znamenalo, že můžou přidat na posmívání, šikaně a idiocii. My jsme z Denisou našly útěk ve fantazii (s tím jsme začaly už pár let předtím, kdy jsme propadly Harry Potterovi). Zbožňovaly jsme hudbu LP. Jejich texty byly to, co jsme chtěly vykřičet do světa, ale neměly na to sílu a odvahu. Mě to víc táhlo k Chesterovi a jí zas k Mikeovi. Vždycky, když jsme šly za školy k jedné domů, tak jsme si po cestě říkaly: „Co bys dělala, kdybychom teď za rohem narazily na Chestera a Mike?“, tajně v hodině počítačů prouzdaly na internetu a tiskly si jejich fotky, rozhovory a texty nebo jsme si v noci pouštěly na videu jejich koncert a zpívaly z plných plic. Nešlo jen o nějaké puberťácké šílenství dvou školaček, šlo o pocit, že v tom nejsme samy a že jde s tím podivným životem bojovat.

Nikdy jsem je pak nepřestala poslouchat, nikdy jsem nepřestala Chestera obdivovat a zbožňovat ho pro to, že byl jiný, stejně jako já a že, i když mu života nakopal zadek, tak to nevzdal a snažil se pomáhat (nejen) svou hudbou celému světu. A přesto, že se jeho (a ostatních z LP) písničky různě měnily, tak v nich pořád bylo poselství, se kterým jsem se dokázala ztotožnit.

Chester to vzdal. Jsem naštvaná a smutná. Není to fér. Doufám, že je už teď šťastný a spadlo z něho všechno to svinstvo. Pomohl mnoho lidem, my jsme mu pomáhali dokod to šlo. Zaslouží si žít v míru někde tam nahoře. Bude mi chybět, ale i když to zní jako fráze, tak mi věřte, že myslím vážně, že bude napořád v mém srdci a jeho hlas mi bude i nadále pomáhat.

Omlouvám se za delší povídání, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Dnes jsem se konečně odhodlala nazpívat i cover na jejich písničku Shadow of the day. Není to dokonalé. Není to Chester, ale je to pro něj.  Sbohem Chazy Chaz a děkuju.

Chester Bennington

*

„You’re constantly trying to prove yourself, even after you’ve made it.“
-Chester Bennington

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..