Knihy

Příšerné příběhy vánoční – recenze

Vítejte u sedmého dne  „12 vánočních dní“!

*

Knížku Příšerné příběhy vánoční jsem dostala minulý rok k Vánocům od mé kamarádky Alinky. Nechávala jsem si ji v knihovně na další rok na dobu před Vánoci, abych měla ke čtení tu pořádnou atmosféru. Na začátku měsíce jsem ji vytáhla a hned po první stránce se začetla.. a přečetla ji za jeden večer. Dnes je správný čas napsat vám recenzi, protože mi chvilku trvalo si urovnat, co si o této záhadné knížce myslím.

Četli jste tuto knížku a jaké je vaše oblíbená povídka? Dejte mi vědět v komentářích a pošlete mi odkaz na vaši recenzi.

Víc informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih.

*

Pěkné příšerně vánoční čtení!

Příšerné příběhy vánoční

*

Příšerné příběhy vánoční
(Christmas tales of terror)

*

Autor: Chris Priestley
Nakladatelství: Argo/Bloomsbury Publishing Plc.
Rok vydání: 2015/2012
Překlad: Vít Penkala
Ilustrace: Lucie Straková
Počet stránek: 218
Počet kapitol: 7
Cena: 130-200 Kč
Jazyk: český
Žánr: Pro děti a mládež, horor

*

Ledový vichr se prohání mezi stromy, stíny se dlouží a ve sněhu křupou plíživé kroky…

Příšerné příběhy jsou knihou, která je úžasným společníkem při přechodu z halloweenské do vánoční atmosféry. Obsahuje sedm samostatných krátkých povídek (Zelený muž, Hrací skříňka, Sněhulák, Jinovatka, Byla cesta, Saze a Poslední dárek) zasazených do času vánočních svátků. Jak naznačuje název, tak kniha není zrovna pohádkou na dobrou noc, protože i když se odehrává o Vánocích, tak příběhy jsou vážně děsivé a u jejich konce vás zamrazí..

*

Zajímavosti:

V Británii vyšla kniha pouze jako e-kniha. Hmatatelná kniha vznikla až u nás s pomocí ilustrací Lucie Strakové a nakladatelství Argo.

Hodnocení:

Kniha je doporučena pro děti od 10 let, ale já bych ji v 10 letech číst nechtěla. Mám ráda horory od velmi mladého věku a nyní v mých 27 letech jsem po přečtení této knihy musela rozsvítit na chodbě, když jsem šla na záchod. Přečteno jsem měla za jeden večer, protože knížka se dobře čte a tím, že je rozdělena na jednotlivé krátké povídky jsem neměla problémy se soustředit, což se mi občas večer stává u dlouhých kapitol. Popravdě jsem očekávala od knihy trochu víc. Propojuje sice mé nejoblíbenější témata, Vánoce a horory, ale povídky nejsou tolik rozpracované, takže ve mě nechaly několik nezodpovězených otázek ohledně jednotlivých příběhů. Jsem si ale jistá, že za pár let (až zapomenu, jak povídky dopadly) se ke knížce vrátím a kdyby někdy natočili film, tak si ho určitě pustím.

Má nejoblíbenější povídka byla „Sněhulák“ a „Saze“, protože v nich jsem zahlédla trochu hlubší význam a děj byl nejzajímavější.

Pokud se již těšíte na Vánoce, ale ještě jste trochu zahrabaní v Halloweenu, tak si ji přečtěte, protože určitě dokáže zanechat svátečního ducha. A jestli vám chybí dárek pro někoho, komu si myslíte, že by se knížka mohla líbit, tak ji pod stromeček určitě dejte.. a nebo si ji přejte pro sebe.


music book movie review hudba kniha film recenze

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..