Jídlo/Pití

Halloweenská hostina

Ahoj!

*

Vítejte u prvního dne Halloweenského týdne! Od dnešního dne budu psát každý den po dobu jednoho týdne halloweensky zaměřené články. Omlouvám se tedy všem, kteří nemají tento svátek rádi, ale mě to prostě baví! Čekají vás recepty, recenze i DIY. Mé staré články najdete zde pod štítkem Halloween.

I když zrovna nepořádám halloweenskou párty, tak jsem si řekla, že vyzkouším udělat několik párty svačinek. Byla zábava to vytvářet a myslím, že to nedopadlo špatně. Vytvořila jsem 3 sladké (a zdravé!) a 4 slané verze. Vše je rychlé, jednoduché a ani nezchudnete, až si nakoupíte ingredience. Já dělala samozřejmě vegan verzi všeho, ale vy si můžete udělat i tu nevegan/vegetariánskou. Halloweenská hostina může začít!

Dělali jste někdy podobnou hostinu? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém FacebookuTwitteru a Instagramu.

*

„Nic nemá smysl, jestliže jsem do toho nevložil své tělo a svého ducha.
-Antoine de Saint-Exupéry

Halloweenská hostina

*

Slaná halloweenská hostina

Pizza mumie

Ingredience

1 tortilla
2 černé olivy
vegan sýr
cibule
kečup
bazalka

Příprava

Z tortilly vyříznete 2 obdelníky a ze zbylých kusů nakrájíte proužky. Obdelníky potřete kečupem, posypete sýrem, cibulí a bazalkou. Proužky tortilly skládáte na sebe cik-cak a z oliv uděláte oči. Na 1 minutu to strčte do mikrovlnky a nechte vychladnout.

Párkový prst

Ingredience

1 párek
kousíček cibule
kečup
olej

Příprava

Párek zaříznete na jedné straně, aby byla rovná a přibližně uprostřed uděláte nožem tři zářezy (ne až dolů). Párek osmažíte na oleji dokud se hezky neopeče. Dáte na ubrousek, aby odkapal olej. Pak ho lehce naříznete, aby vypadal zlomeně, zakapete kečupem, vložíte kousek cibule (vypadá jako kost) a špičku párku seříznete na nehet, ten pak vytvoříte pomocí dalšího kousku cibule.

Papriková dýně

Ingredience

1 oranžová paprika
trochu mrkve, celeru, ledového salátu, papriky, cibule
hummus

Příprava

Papriku nahoře seřízneme, odstraníme semínka a nožem opatrřně vyřežeme obličej. Papriku naplníme najemno nakrájenou zeleninou a pokapeme hummusem. Horní částí papriky ji znovu zaklopíme.

Olivový pavouk

Ingredience

3 černé olivy
hummus
tortilla

Příprava

Na kousek tortilly namažeme hummus. Tělo a hlavu pavouka vytvoříme pomocí 2 půlek olivy. Zbytek oliv nakrájíme na proužky a ty použijeme jako nohy. Hummus nám vše hezky podrží u sebe.

Sladká halloweenská hostina

Upíří jablko

Ingredience

1⁄2 jablka
pár slučnicových semínek
lžička jahodové marmelády
čokoláda

Příprava

Z půlky jablka opatrně odstraníme jádro. Vyřízneme pusu, dovnitř dáme marmeládu, semínka použijeme jako zuby a ze zbytku jablka vytvoříme tesáky. Na oči použijeme trochu rozehřáté čokolády. Necháme ztuhnout.

Banánový duch

Ingredience

1 banán
hrsk strouhaného kokosu
čokoláda

Příprava

Banán oloupeme, rozpůléme a opatrně obalíme v kokosu. Oči a pusu vytvoříme pomocí rozehřáté čokolády. Necháme ztuhnout.

Mandarinková dýně

Ingredience

1 mandrinka
kousek celeru
čokoláda

Příprava

Mandarinku oloupeme, rozehřátou čokoládou nakreslíme obličej a jako stonek použijeme kousek celeru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..