Knihy

Girl Online (Zoe Sugg) – recenze

Ahoj!

*

Girl Online (Zoe Sugg) je již starší knížka, ale protože má ještě dvě pokračování a to třetí vyšlo teprve loni, tak jsem si řekla, že ji zrecenzuji. Popravdě jsem ještě nečetla ty další dvě knížky, ale obě mám v knihovně, takže se na ně určitě dostane. Asi nebudu dál povídat, když čekáte na to, co si o knížce myslím a ne na to až se tu vyžvejknu. Pojďme tedy na to!

Četli jste tuto knížku a líbila se vám? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém FacebookuTwitteru a Instagramu.

Více informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih.

*

„Čím více miluješ, tím více trpíš.“
-George Bernard Shaw

Girl Online (Zoe Sugg)

*

Girl online

Autor: Zoe Sugg
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2015
Překlad: Vanda Senko Obnisková
Počet stránek: 356
Počet kapitol: 44
Cena: 173-250 Kč
Jazyk: český
Žánr: Beletrie, young adult

*

Jsi moje iniciační zápletka.

Hlavní postavou knihy je dospívající dívka jménem Penny, která je úplně běžnou britskou středoškolačkou. Její nejlepší kamarád je gay jménem Elliot a bydlí hned vedle sebe. Penny trpí panickými záchvaty úzkosti po tom, co měla bouračku v autě, ale jinak řeší běžné problémy jako jsou spolužáci, kluci a škola. Rozhodne se, že bude psát anonymní blog, aby se občas vyzpovídala. Po čase nabere mnoho čtenářů a žačne si to užívat. Při školním představení se jí stane trapas, který se dostane až na internet a ona neodolá šanci utéct na Vánoce do New Yorku se svými rodiči a Elliotem. V New Yorku pořádá její máma svatbu a Penny bude dělat fotografku. Při obhlídce hotelu narazí na chlapce jménem Noah a po chvilce strávené v ulicích města to mezi nimi začne jiskřit. Jenže Noah má tajemství a Penny musí po Novém roce odjet. Vydrží jejich vztah velkou vzdálenost a tajemství, které vypluje na povrch?

*

Zajímavosti:

Sérii Girl online napsala známá britská youtuberka Zoe Sugg alias Zoella. Pomáhal jí přitom její tým, ale hlavní linka děje byla pouze z její hlavy.

Hodnocení:

Hodně lidí čekalo od této knihy mnoho, ale já nebyla jedna z nich. Co si budeme povídat, i když ji napsala známá youtuberka, tak pořád je to knížka o zamilovaných teenagerech. Z mého pohledu nebylo na tématu nic extra nového, ale to neznamená, že jsem si to neužila. Knížka se moc hezky četla, části s blogerskými příspěvky děj oživily a děj měl spád. Za pár dní jsem měla přečteno a nelitovala jsem, že jsem knížce věnovala čas. Taky to, že se děj odehrává během Vánoc je pro mě, jako milovníka Vánoc, velké plus. Těším se, jak bude příběh pokračovat. Co vím, tak druhý díl se odehrává během léta a třetí kolem Halloweenu, takže by to mohlo být fajn.

Shrnu to asi takto. Pokud chcete číst něco lehčího, máte rádi tento žánr a chcete dobře usínat, tak si to přečtěte. Jak říkám, nečekejte nic extra, ale nuda to není. Párkrát jsem se i nahlas zasmála a uronila slzu.


music book movie review hudba kniha film recenze

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..