Filmy/TV

Filmová recenze – Matky na tahu o Vánocích

Vítejte u čtvrtého dne 12 vánočních dní!

*

Včera jsem měla svůj obvyklý předvánoční den. Už několik let vždy jedu do nějakého obchoďáku, dokupuji dárky, koukám po obchodech, dojdu na oběd, dám si perníkové latté a tak si užiji sama sebe a volno. Tentokrát jsem se rozhodla zajít i na film do kina. Když jsem viděla, že dávají tuto vánoční komedii, tak jsem neváhala a koupila si lístky. Teda 149 Kč se ZTP/P slevou je hrozivé, ale proč se jednou za čas nerozmazlit. Myslela jsem, že napíšu recenzi ještě večer, ale byla jem naprosto zničená, takže jsem po příjezdu domů odpadla. Takže vám přináším recenzi na Matky na tahu o Vánocích až dnes.

Podívejte se na můj Instagram, kde letos dělám #instamas (fotka každý dne až do Štědrého dne).

Už jste viděli tento film a líbil se vám? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém Facebooku a Twitteru.

*

„Za každou špatnou mamkou je reálná máma.“

Matky na tahu o Vánocích

*

Matky na tahu o Vánocích
(A Bad Moms Christmas)

Režie: Jon Lucas, Scott Moore
Scénář: Jon Lucas, Scott Moore
Kamera: Mitchell Amundsen
Hudba: Christopher Lennertz
Rok premiéry: 2017
Délka: 116 minut
Země: USA
Žánr: Komedie

*

Děj:

Vánoce se blíží a pro tyhle tři matky je to období stresu, šílenosti a snahy vytvořit pro svojí rodinu perfektní svátky. Aby toho nebylo málo, tak jejich matky  přijedou na návštěvu s plánem, že se vším pomůžou. Tedy ony si myslí, že pomáhají. Mladé maminky dělají co můžou, ale nic nedopadá, tak jak by chtěly. Proto se rozhodnou, že je načase si Vánoce užít a pořádně to rozjet navzdory nesouhlasu svých matek. Jenže ani to nedopadne úplně nejlépe. Všichni se pohádají a svátky se stanou ještě horším časem než byly. Možná to ale ještě dokáží zachránit.

Zajímavosti:

Tento film je již druhým dílemMatky na tahu„. Název vánočního dílu se objeví až na úplném konci filmu což je neobvyklé.

Hodnocení:

Zbožňuji Vánoce, což přidává celému filmu určitě o jednu hvězdičku navíc. Matky na tahu o Vánocích je prostá americká komedie. Zasmějete se, cítíte se trapně a nakonec si popláčete. Já to přesně takhle měla. Ve filmu byly momenty, kdy jsem se vážně upřímě a nahlas smála, ale pak se objevily scény, které mi vůbec vtipné nepřišly a naopak jsem se cítila trapně. Příběh je hlavně o vztahu matek s dcerami, takže jsem se tam shlédla a při dojemných scénách poplakala.

Abych to shrnula, tak znovu to vidět asi úplně nemusím a myslím, že kdyby nešlo o vánoční téma, tak bych na to do kina nešla. Pokud si ale chcete před Vánoci oddychnout, tak tohle splní ten účel. Možná v tom najdete i poučení o tom, že Vánoce jsou sice trochu stresové, ale nic se nemá přehánět.


music book movie review hudba kniha film recenze

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..