Akce

Event review 4. (Recenze akce)

Hi! Ahojky!

On the last Sunday of the summer holidays my parents and I visited Prague ice cream festival, which was in Prague for the first time. When we was leaving the festival, we came across two other festivals, but because we were there only for a moment, I’ve decided to put all festivals into one article. More information about the festivals I’m going to describe you later in this article.

Were you there? Did you like it? Will you go next year? Tell me in the comments or on my Facebook.
_
Poslední neděli letních prázdnin jsme s rodiči navštívili pražský zmrzlinový festival, který byl v Praze poprvé. Při odchodu z Výstaviště jsme narazili na další dva festivaly, ale protože jsme tam strávili jen chvilku, tak jsem se rozhodla dát všechny do jednoho článku. Více o jednotlivých festivalech vám popíšu dále v článku.

Byly jste tu? Líbilo se vám? Půjdete příští rok? Napište mi to do komentářů nebo na můj Facebook.

*
Have a nice evening! Hezký večer!

prague ice cream festival praha zmrzlina
*

Prague Ice Cream festival 2015
(Zmrzlinový festival Praha 2015)

Admission price (Vstupné)
Adults/Dospělí: 150-110,- CZK/Kč
(advance booking/předprodej: 110,- CZK/Kč)
Children 7-13, <60 y.o./Děti 7-13, <60 let: 110,- CZK/Kč
Free entry/Vstup zdarma: children/děti > 6 y.o./let,
ZTP/P, <80 y.o./let

Opening time (Otvírací doba)
Sun/Ne: 10:00 – 20:00

Výstřižek

When I found out on Facebook that there will be the Prague ice cream festival, I didn’t hesitate and immediately bought tickets because ice cream is my favorite food in the world! We went to the Exhibition Grounds in Holešovice in the morning because we had to leave early. The weather was beautiful – perfect for eating  an ice cream. First we went through all the stalls and picked up a free ice cream (the first 300 people received a free cup of ice cream from Haagen-Dazs) – I had „Vanilla Caramel Brownie“ and it was excellent. Then I bought in Cukrářství Pudil ice cream scoop of „Salty Caramel“ (it was very interesting), „Nougat“ from Meggle (too sweet), „Coconut“ by Pure Gelato (perfect), „Pistachio“ I do not know from whom (too salty), and then I bought cotton candy and pineapple juice from Acaimania.

Ice cream cost from 10 CZK to 50 CZK and you could buy the juices, bubble tea, ginger breads, bagels, coffee .. I really liked the festival, but there were only a few bins, poor availability of water/wc and everywhere it was a million wasps. Surely I am going to visit the festival for another year, but I hope they will improve it a bit and add more booths.

Když jsem se na Facebooku dozvěděla, že tu bude Pražský zmrzlinový festival, tak jsem neváhala a hned si koupila lístky, protože zmrzlina je moje nejoblíbenější jídlo na světě! Šli jsme na Výstaviště v Holešovicích ráno, protože jsme museli brzy odejít. Počasí bylo krásné – skvělé na pojídání zmrzliny. Nejdřív jsme si prošli všechny stánky a vyzvedli si zmrzlinu zdarma (prvních 300 lidí dostalo zdarma kelímek zmrzliny od Häagen-Dazs) – já měla „Vanilla Caramel Brownie“ (vanilka, karamel, brownie) a byla výborná.  Pak jsem si koupila z Cukrářství Pudilovi kopeček zmrzliny „Slaný karamel“ (byla velmi zajímavá), „Nugát“ od Meggle (příliš sladká), „Kokos“ od Pure Gelato (dokonalá), „Pistácie“ už nevím od koho (ta byla moc slaná) a pak jsem si koupila cukrovou vatu a ananasový džus od Acaimania.

Zmrzliny stály od 10,-Kč až do 50,-Kč a mohli jste si tu koupit i džusy, šťávy, bubble tea, perníčky, bagety, kávu.. Moc se mi festival líbil, ale bylo tu málo odpadkových košů, špatná dostupnost vody/wc a všude bylo milion vos. Určitě se chystám navštívit festival i další rok, jen doufám, že to trochu zlepší a přidají více stánků.

IMG_6194

IMG_6205

IMG_6195

IMG_6207

prague ice cream festival praha zmrzlina

prague ice cream festival praha zmrzlina

prague ice cream festival praha zmrzlina

*

Jam fest 2015
(Džem fest 2015)

Admission price (Vstupné)
voluntary/dobrovolné

Opening time (Otvírací doba)
Sun/Ne: 9:00 – 12:00

Capture

I had no idea that there is something like a Jam fest. There were about 15 booths where people were selling homemade marmalades, jams and even other products. We took away a jam from raspberries and violets, homemade cheese, yogurt and bracelet. All cost around 100, – CZK, which was quite expensive but good quality. The atmosphere was very pleasant, people were smiling and the only problem was the wasps and hot weather.

Ani jsem netušila, že existuje něco jako Džem fest. Bylo zde asi 15 stánků, kde lidé prodávali domácí marmelády, džemy a i další výrobky. My jsme si odnesli marmeládu z malin a fialek, domácí sýry, jogurty a náramek. Vše stálo kolem 100,- Kč, což bylo docela drahé, ale  kvalitní. Atmosféra byla moc příjemná, lidé se usmívali a jediným problémem tu byly vosy a horké počasí. 

food jam džem jídlo festival

food jam džem jídlo festival

food jam džem jídlo festival

*

Sunday Music Jam 2015
(Nedělní hudební „džem“ 2015)

Admission price (Vstupné)
100,- CZK/KČ

Opening time (Otvírací doba)
Sun/Ne: 12:00 – 22:00

Capture

Before we left the Jam Fest, a charity music festival Sunday JAM had just started and we heard a music group called 21 hours. I believe that the festival was fun and that they raised 40 000 CZK for the handicapped girl was a reward for everybody. Around was the takeaway and they was making barbecue. Next year I would like to stay longer!

Ještě než jsme odešli z Džem festu, tak akorát začal dobročinný festival Sunday music JAM a my zaslechli skupinu 21 hodin. Věřím, že festival byl zábavný a to, že vybrali 40 000,-Kč pro hendikepovanou holčičku byla odměna pro všechny. Okolo byl i stánek s jídlem, pitím a grilovalo se. Příští rok bych chtěla zůstat déle!

food jam džem jídlo festival hudba music

food jam džem jídlo festival hudba music

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..