Akce

Event review 5. (Recenze akce)

Hi! Ahoj!

It’s the fourth event review! Dad said recently that he would like to visit the Technical Museum in Prague and nobody wanted to go with him. I sacrificed myself and at the end of the day, I was really surprised because this museum is not just for boys or technical types. So feel free to come to the building of the knowledge!

Have you ever been there? Did you like it? Tell me in the comments or on my Facebook.
_
Je tu čtvrtá recenze akce! Taťka říkal, že by chtěl navštívit technické muzeum v Praze a že nikdo s ním nechce jít. Já jsem se obětovala a na konci dne jsem byla opravdu překvapená, protože toto muzeum vážně není pouze pro kluky nebo technické typy. Takže neváhejte a zavítejte do budovy poznání! 

Byly jste tam někdy? Líbilo se vám? Napište mi to do komentářů nebo na můj Facebook.

*
Have a nice evening! Hezký večer!

event review recenze akce museum
*

National Technical Museum

(Národní technické museum)

Admission price (Vstupné)
Adults/Dospělí: 190 CZK/
Students, seniors/Studenti, důchodci: 90 CZK/
+ discounts for schools and families/slevy školám a rodinám
Free entry/Vstup zdarma: children/děti > 6 y.o./let, ZTP/P,..
Passes/Permanentky: 430-950 CZK/
Tours, lectures/Prohlídky, přednášky: 50-30 CZK/
Photographing/Focení: 100 CZK/

Opening time (Otvírací doba)
Mon/po: closed/zavřeno
Tue – Fri/út – pá: 9:00 – 17:30
Sat – Sun/so – ne: 10:00 – 18:00

event review recenze akce mapa map

On the websites  it is written that the museum was founded in 1908 and in 2003 a reconstruction started which lasted until 2013 – after 75 years finally completed and fully furnished. It consists of 14 permanent expositions (eg. transport, architecture, mining, astronomy, ..) and temporary exhibitions. Disabled access is almost throughout the whole building and there are accessible toilets and restaurant. They organized seminars, workshops, lectures, research projects, access to libraries and other special events. Photography and filming is allowed but you must pay 100 CZK. On this place you can be easily reached by tram, bus, underground or car (parking costs 40 CZK/ hour and free for the disabled) – museum is at Letna.

I was a little upset that three expositions were closed and some guards were a little rude. But it wasn’t certainly lost none of what we saw. Everything was very interesting and I will come back. We were there for about 3 and a half hours and everything was arranged. I especially liked the expositions of traffic, household technology and astronomy.

Finally, I’ve got for you the bulding guide and a couple of photos.

Enjoy it!

Na webových stránkách je napsáno, že museum bylo založeno v roce 1908 a v roce 2003 byla zahájena rekonstrukce, která trvala až do roku 2013 – 75 letech konečně dokončeno a plně zařízeno. Skládá se ze 14 stálých expozic (např. doprava, architektura, hornictví, astronomie,..) a dočasných výstav. Bezbariérový přístup je skoro po celé budově a jsou zde i bezbariérové toalety a restaurace.  Pořádají zde semináře, workshopy, přednášky, vědecké projekty, přístup do knihovny a další mimořádné akce. Fotografování a natáčení je povoleno, ale musíte zaplatit 100,-KČ. Na místo se snadno dopravíte tramvají, autobusem, metrem nebo autem (cena parkovného 40,-/hod a zdarma pro ZTP) – museum je na Letné.

Trochu mě naštvalo, že tři expozice byly zrovna uzavřené a někteří hlídači byli trochu nepříjemní. Určitě to ale neubralo tomu, co jsme viděli. Všechno bylo velmi zajímavé a já se ještě někdy vrátím. Byli jsme zde asi 3 a půl hodiny a vše bylo přehledné. Nejvíc se mi líbilo v expozici dopravy, technice domácnosti a astronomie.

Nakonec mám pro vás orientační plán budovy a pár fotografií.

Užijte si to!

event review recenze akce museum

event review recenze akce museum event review recenze akce museum IMG_6340 (Kopírovat) event review recenze akce museum IMG_6342 (Kopírovat) event review recenze akce museum IMG_6396 (Kopírovat) IMG_6403 (Kopírovat) event review recenze akce museum IMG_6409 (Kopírovat) IMG_6413 (Kopírovat) IMG_6419 (Kopírovat) IMG_6423 (Kopírovat)

 

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..