O mně,  Spolupráce

Collab Christmas TAG

Welcome to the third day of the „12 days of Christmas“!
Vítejte u třetího dne  „12 vánočních dnů“!

*

This year I organized a big Christmas blogger collaboration to make our community a little more known. Of course I’ve included a Christmas theme and Collab Christmas TAG is here. There are 11 bloggers and 12 questions. In the name of blogger you always have a link to her blog and there will be soon answers to other questions. Unfortunately, the answers are mostly in Czech, so use a translator. I hope that you will know us more and this Christmas journey by new blogs you ‚ll enjoy. We will appreciate your comments.

_

Tento rok jsem uspořádala velkou blogerskou vánoční spolupráci, aby se naše blogerská komunita trochu víc poznala. Samozřejmě jsem to zahrnula do vánoční tématiky a Spolupráce vánočního TAG je tady. Je nás 11 blogerek a 12 otázek. U jména blogerky máte vždy odkaz na její blog a tam brzy najdete odpovědi na další otázky. Bohužel odpovědi jsou většinou jen v češtině, tak kdyžtak použijte překladač. Doufám, že nás víc poznáte a toto vánoční putování po nových blozích vás zaujme. Budeme všechny moc rády za komentáře.

*

Nice Sunday in Advent. Hezkou adventní neděli.

christmas TAG

*

Jak u tebe doma probíhá Štědrý den?

Annie Reprobate: Ráno si dáme s celou rodinou snídani, pak rodiče s bráchou jedou za babičkou, já mezitím ujídám cukroví a koukám na pohádky a jsem na netu. Kolem 3 se začne připravovat jídlo, všichni se šlechtí, připravím hudbu a stůl a kolem 5 začneme večeřet. Pak si rozbalíme dárky, v 7 koukáme na pohádku, taťka udělá zmrzlinový pohár a válíme se. Kolem 11 jdeme každý do svého pokoje a užíváme si své dárky a sváteční klídeček. Pak jde každý spát, jak chce. Někdy chodíme na půlnoční do kostela, ale většinou ne, protože spíš chceme lenošit.

The door to my little world: Skoro celý den se dívám na vánoční pohádky a jsem na sociálních sítích. Kolem šesté hodiny zazvoní „Ježíšek“ (taťka) na zvoneček a jdeme jíst. Následně si zazpíváme a zahrajeme koledy a pak rozbalíme dárky. Zbytek večera se díváme na vánoční pohádku a úplně na konec jdeme na půlnoční.

Look At Mu: Jíme, díváme se na pohádky, jdeme na procházku, vaříme, opět jíme a pak už máme večeři po které rozbalujeme dárky, povídáme si, pijeme svařák a jíme cukroví!

Martina Magdalena: Celý den koukáme na pohádky, jíme Vánoční cukroví a máme nejdřívější večeři v celým roce. 🙂 Velmi často už třeba ve čtyři. Aby co nejdříve mohl přijít Ježíšek. 🙂

With The Charm: Dopoledne zdobíme stromeček (pokud to nestihneme o den dříve), sledujeme pohádky, na zlaté prasátko kašleme, takže den začínáme vánočkou a kakaem, pak si dáme polívku a když je okolo páté večer, tak máme slavnostní večeři, po které klasicky přichází rozbalování dárečků a papání cukroví. ☺

My ideal life: U nás probíhá Štědrý den jinak, než u ostatních. Stromeček ozdobíme večer 23.12. Ráno 24. 12. se probudíme a jdeme si rozbalit dárky. celý den je příjemná atmosféra. Večer se pak navečeříme a zpíváme koledy.

Christina Majcik: Podľa mňa aj celkom nudne ale predsa len je to o tom stráviť čas s rodinnou, aj keď moji rodičia celý deň pracujú až večer si všetci sadneme za stôl. No ja s bratom od rána pozerám vianočné filmy a zdobíme stromček, kedže na Vianoce to má skvelú atmosféru a snažíme sa niečo upiecť. (No a občas ak je dobrý sneh ideme von) Ako som písala večer sa rodičia konečne zastavia od všetkej práce, sadneme si za stôl a večeriame. Potom nasleduje „Ježiško“ kedy si rozdávame darčeky a pozeráme vianočné filmy. Zrejme by sa hodilo ísť do kostola, no my nechodíme. Teraz keď si to čítam mám vážne pocit že u nás sú Vianoce ako obyčajný deň v porovnaní z toho čo som čítala na iných blogoch, pozerala vo videách alebo si predstavovala.

*Dream*: Dopoledne většinou koukáme na pohádky, odpoledne chystáme večeři a kolem 17 hodiny máme večeři. Pak si rozbalíme dárky a v 22 hodin jdeme na půlnoční.

Knihomolka01: Ráno vstanu brzy (a to je v mém případě co říct), otevřu poslední okénko v adventním kalendáři, s rodinou společně posnídám vánočku a cukroví. Taťka s mladším bráchou odjedou pryč, abychom měli s mamkou čas vše připravit – ozdobíme stromeček, uděláme chlebíčky, nějaké jednohubky a doladíme poslední úpravy. (Loni jsme vyrazili celá rodina společně s babi, dědou, tetou, strýčkem, sestřenicemi a bratrancem na hřbitov uctít památku našich předků, což bylo opravdu moc hezké.) Neobědváme. Hned po setmění večeříme, – z důvodu bratrovy nedočkavosti – poté se schováme do koupelny, mezitím, co mamka „uklízí nádobí“. A když slyšíme cinkat andělské zvonění, běžíme ke stromečku. 🙂

Zaninkaa: Dopoledne jdeme k babičce na oběd a pak jedeme domu, kde začneme smažit řízky a připravovat vše na Vánoce. Potom máme večeři a rozbalujeme dárečky. Pak do půlnoci společně koukáme na pohádky, to mám ráda. 🙂

Knižní nora: Nijak zvlášť. Vstanu, obědvám, navštívím babičku, umírám nedočkavostí, myju se, oblékám se, večeřím a raduju se.

IMG_6966

Kde bys nejraději trávila vánoční svátky a s kým?

Annie Reprobate: Ráda je trávím s rodinou, ale bylo by fajn tu mít i mého nejlepšího kamaráda. A někdy si říkám, že bych je chtěla trávit úplně sama.

The door to my little world: U babičky s celou rodinou. A tak to taky je. :))

Look At Mu: Já jsem ráda, že je trávím tak, jak je trávím. Mám kolem sebe všechny, které kolem sebe chci mít. 🙂

Martina Magdalena: Nejradši bych byla někde na chatě v horách, se živým stromečkem na zahradě a velkým výhledem. Byla bych tam s celou svojí rodinou, topili bychom v krbu a celý den se zahřívali horkými nápoji. Byl by tam sníh a každý večer bychom koukali na západ slunce.

With The Charm: Nejraději tento čas trávím s rodinou a mými nejlepšími přáteli, což se mi každý rok plní. ☺

My ideal life: Vánoční svátky bych nejraději trávila s rodinou, doma.

Christina Majcik: Rozhodne s rodinou, a keďže každý rok trávime sviatky doma, chcela by som skúsiť niečo nové, číže ísť napríklad niekam na hory presne ako vo fimoch.

*Dream*: Svátky nejraději trávím doma, ale kdybych měla někam..tak asi někam na wellness nebo na chatu. 🙂 A jela bych s mým kamarádem, kterému jsem za hodně věcí vděčná. 🙂

Knihomolka01: Doma s rodinou, ale představa Vánoc strávených v Londýně nezní vůbec špatně… 🙂

Zaninkaa: Vánoce jedině doma s rodinou!

Knižní nora: Tohle mi přijde zbytečně osobní a pro mě na tohle není zrovna dobré odpovídat.

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..