Knihy

Book review 5. (Knižní recenze)

Welcome to the tenth day of the „12 days of Christmas“!
Vítejte u desátého dne  „12 vánočních dnů“!

*

Unfortunately I didn’t manage to read a book by J. Greene „Let It Snow“ so the review is delayed. Instead, I have for you a review on a quiet new book associated with the world of Harry Potter: Harry Potter, The Creature Valut. I got it for Christmas and have just read it. Therefore I’m going to tell you something about it ..

Did you read this book? Let me know in the comments.

More information about my reading: Goodreads.

_

Bohužel jsem nestihla přečíst knížku od J. Greena „Sněží, sněží“ a tak se její recenze opozdí. Místo toho mám ale pro vás recenzi na vcelku novou knížku spojenou se světem Harryho Pottera: Bestiář Harryho Pottera, Dostala jsem ji k Vánocům a hned ji přečetla. Tudíž vám o ni něco povím..

Četli jste tuto knížku? Dejte mi vědět v komentářích.

Víc informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih.

*

Byeee! Čauuu!

book harry potter

*

Harry Potter: The Creature Valut

(Bestiář Harryho Pottera)

IMG_8010

Author (Autor): Jody Revenson
Publisher (
Nakladatelství): Insight Editions/Slovart
Release year (Rok vydání): 2014/2015
Translation (Překlad): Michael Talián, Pavel Medek
Number of pages (Počet stránek): 207
Number of chapters (Počet kapitol): 9
Price (Cena): 699 CZK/Kč
Language (Jazyk): czech/český
Genre (Žánr): Sci-fi, fantasy

IMG_8016 IMG_8012

Creatures and animals, which teems in books and the Harry Potter films are entertaining, magnificent, terrifying and loving.

J.K. Rowling’s the world of Harry Potter hides many creatures and characters that gave mainly filmmakers a lot of work when they made them (and still doing for the new movie Fantastic Beasts and Where to Find Them). The book is a summary of the most interesting creatures with descriptions of their origin and formation for the films. There are non-published figures, knowledge, practices and initial sketch. The book is mostly a picture book – the images are the most important to it. It has 9 chapters, eg .: Lake Dwellers, Maid creatures, Dark Forces or Greenhouse. The book is of good quality material and is well arranged.

_

Tvorové a zvířata, jimiž se hemží knihy a filmy o Harrym Potterovi, jsou zábavní, velkolepí, děsiví i láskyplní.

Svět Harryho Pottera spisovatelky J. K. Rowling skrývá mnoho tvorů a postav, které dali hlavně filmařům zabrat, když je tvořili (a stále tvoří pro nový film Fantastická zvířata a kde je najít). Kniha je shrnutím těch nejzajímavějších tvorů s popisky jejich vzniku i tvorby pro filmy. Jsou zde nezveřejněné postavy, poznatky, postupy a prvotní nákres. Kniha je hlavně obrázkovou knihou – obrázky jsou na ni nejdůležitější. Má 9 kapitol, např.: Obyvatelé jezera, Služebné bytosti, Temné síly nebo Skleník. Kniha je z kvalitního materiálu a je velmi přehledná.

Untitled 1

Curiosity (Zajímavosti):

The book includes a poster with portraits of all the creatures from the book and interactive catalog of owls from Eeylops Owl Emporium.

Kniha obsahuje plakát s portréty všech tvorů z knihy a interaktivní katalog sov z Velkoprodejny Mžourov.

Ratings (Hodnocení):

I read the book in one night and was smiling the whole time. Images are absolutely perfect and has very interesting information. I don’t mind at all that the book is more like an encyclopedia, because it is amazing. It’s worth for the price (although I got it as a gift) and certainly it will consume you like me. But I will be honest – this book is for real fans who are interested in the world of Harry Potter more than ordinary fans.

Knihu jsem přečetla za jeden večer a celou dobu se usmívala. Obrázky jsou naprosto dokonalé a má velmi zajímavé informace. Vůbec mi nevadí, že kniha je spíš encyklopedie, protože je úžasná. Za tu cenu to určitě stojí (i když já ji dostala jako dárek) a určitě vás pohltí stejně jako mě. Nebudu vám ale nic nalhávat – tato knížka je pro opravdové fanoušky, kteří se o svět Harryho Pottera zajímají více, než běžní fanoušci. 

music book movie review 5 hudba kniha film recenze

 
 
 

music book movie review hudba kniha film recenze

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..