Knihy

Book review 2. (Knižní recenze)

Hello! Ahoj!

And there is another book review. This time it’s a romantic bestseller about extraordinary teenagers „Eleanor & Park„.

The previous book review is here

More information about my reading: Goodreads.
_
A je tu další recenze knížky. Tentokrát je to romantický bestseller o nevšedních teenagerech „Eleanor a Park„.

Předchozí knižní recenze je zde.

Více informací o mém čtení: ČBDBDatabázeknih

*

Eleanor & Park

book review recenze knihy Eleanor & Park YOLI

Author (Autor): Rainbow Rowell
Publisher (
Nakladatelství): YOLI
Release year (Rok vydání): 2013/2014
Translation (Překlad): Jana Kunová
Book cover (Obálka): Olga Grlic/Soňa Šedivá
Number of pages (Počet stránek): 328
Number of chapters (Počet kapitol): 58
Price (Cena): 279 – 229 CZK/Kč
Language (Jazyk): czech/český
Genre (Žánr): Young adult

*

I need to believe that this isn’t our last chance..

Eleanor is unpopular girl. She has thick curly red hair, freckles, she wears crazy outfits and she’s not skinny. Park is quiet and handsome Asian boy, who is obsessed with music and comic books. One day Eleanor joined to Park on school bus and their lives overturned upside down. From the beginning they aren’t likable, but over time this will change. Eleanor is faced with bullying at school, abusive stepfather, poverty of her family, three siblings, ignoring father and devastated mother. Park contend with Eleanor, his parents and friends. Thanks to comic books and music they fell in love with each other and only time together help them to live outside reality. Reality caught up them in the moment when someone had start writing on textbooks perverted messages to Eleanor, Park fought in the school because of Eleanor, their secret love was slowly getting to the surface and they have to figure out what will happen with them..

Potřebuju věřit, že to není naše poslední šance..

Eleanor je nepopulární holka. Má husté kudrnaté zrzavé vlasy, pihy, obléká si šílené oblečení a není hubená. Park je tichý a pohledný asiat, co je posedlý hudbou a komiksy. Jednoho dne si Eleanor sedne ve školním autobusu vedle Parka a jejich život se převrátí naruby. Ze začátku si nejsou sympatičtí, ale postupem času se to změní. Eleanor se potýká se šikanou ve škole, násilnickým nevlastním otcem, chudobou její rodiny, třemi sourozenci, ignorujícím otcem a zničenou matkou. Park se potýká s Eleanor, jeho rodiči a přáteli. Díky komiksům a hudbě se zamilují a jen společný čas jim pomůže žít mimo realitu. Ta je dostihne v momentě, když Eleanor někdo začne psát na učebnice úchylné vzkazy, Park se poprvé popere ve škole kvůli Eleanor, jejich tajná láska se pomalu dostává na povrch a oni musí vyřešit, co s nimi bude dál..

book review recenze knihy Eleanor & Park YOLI

Curiosity (Zajímavosti):

The book is written from the perspective of both characters. So it always turns Eleanor and Park, but the story continues freely and it’s not focus only on one situation.
Kniha je psaná z pohledu obou postav. Takže se vždy střídá Eleanor a Park, příběh ale volně pokračuje a nesoustředí se pouze na jednu situaci.

Ratings (Hodnocení):

For the beginning I honestly didn’t find the book interesting and I had to force me to read it on. After reading about 50 pages, it changed and the story began to be quite interesting. It’s not just one of those books which you immerse yourself in it immediately, but you need to give it time. I liked it that it was a real book. The couple didn’t fall in love right after they first saw each other or there has been seen the difference between the poor and the middle class. Sometimes I felt that Eleanor makes herself unnecessarily poor girl, and it bugged me. The story has an unexpected turn, and for the main characters it will not be easy. I would recommend the book for the upcoming summer days, because the story isn’t difficult, but it won’t leave the readers without emotion. I know better teen romantic stories, but also a lot worse. Give this book a chance.

Za začátku mě kniha popravdě nezaujala a musela jsem se nutit do toho, abych četla dál. Po přečtení asi 50 stránek se to ale změnilo a příběh začal být docela zajímavý. Není to prostě jedna z těch knížek do které se hned ponoříte, ale musíte jí dát čas. Líbilo se mi to, že knížka byla reálná. Dvojice se do sebe nezamilovala hned poté, co se poprvé uviděli nebo byl zde vidět ten rozdíl mezi chudou a střední společenskou vrstvou.Občas jsem měla pocit, že Eleanor ze sebe dělá zbytečně chudinku a to mě štvalo. Příběh má nečekaný spád a pro hlavní postavy to nebude snadné. Knížku bych doporučila na nadcházející letní dny, protože příběh není náročný, ale čtenáře neponechá bez emocí. Znám lepší teen romantické příběhy, ale i o dost horší. Dejte této knížce šanci.

music book movie review 3 hudba kniha film recenze

 

 

 

music book movie review  hudba kniha film recenze

6 komentáře

  • Polární vlk

    Já teda byla z Eleanor a Park unešená hned od začátku, strašně se mi to líbilo a dokonce jsem u toho skoro brečela! 😀 Co mě však nebavilo je další kniha od Rainbow Rowell, která se jmenuje Fangirl… Nuda od začátku do konce… :/

    • Annie

      Přemýšlela jsem, jestli si jí koupit, protože recenze jsou často kladné, ale nejsem si moc jistá. Bojím se, že to bude jen další dívčí román.. :/ Jinak poslední kapitoly E&P byly skvělý!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..