Ze života

5 tipů, jak přežít TY ženské dny v měsíci

Ahoj!

*

Proč já? Na to se ptám každý měsíc. Je to otrava, ale nezbývá moc nic jiného než se s tím poprat. Proto jsem pro vás dala dohromady 5 tipů, jak přežít ty dny v měsíci, které se osvědčily mně samotné. Doufám, že i vy v nich najdete něco, co pomůže vám. A pokud tyto problémy nemáte, tak můžete rady předat dále. Určitě ve svém okolí najdete někoho, kdo se každý měsíc modlí, aby už byl konec.

Jaký je váš zaručený tip? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém FacebookuInstagramu a Twitteru.

*

5 tipů, jak přežít TY ženské dny v měsíci

5 tipů, jak přežít TY ženské dny v měsíci

1. Jídlo

Zkuste omezit jídlo, které vás nafukuje. Také není moc dobré jíst smažené a sladké pokrmy. Naopak zvyšte příjem čerstvé zeleniny, ovoce a jídla bohatá na vápník, magnesium a hořčík. Chuť na sladké zažeňte hořkou čokoládou, která je taky velmi prospěšná.

2. Nápoje

Doporučuji snížit příjem kofeinových a alkoholických nápojů. Naopak je potřeba pít hodně čisté vody. Mně hodně pomáhají bylinkové čaje. Nejlepší je heřmánkový, zázvorový, mátový či čaj z majoránky. Sklenička jemně perlivé vody s přídavkem hořčíku (Magnesia např.) je taky výborná na křeče a bolest svalů.

3. Pohyb

Sama vím, že je těžké se chýbat, když vás všechno bolí a jediné po čem toužíte je srolovat se do klubíčka a ležet. Jenže pokud překonáte tento pocit a donutíte se hýbat, tak vám to velmi prospěje. Neříkám, abyste hned běželi do posilovny, ale stačí se protáhnout nebo jít na procházku. Mně se osvědčilo cvičení jógy. Na internetu najdete cviky, které vám pomůžou od bolesti zad i křečí v břiše. Tady najdete 15 minutové video se cviky. Pokud chcete, tak můžete také zajít na masáž.

4. Teplo

Nejdůležitější je být v teple. Pohodlně a teple se oblečte. Jedna z nejlepších věcí je si dát horkou sprchu nebo vanu. Před spaním je skvělé si nahřát ručník nebo nahřívací láhev a položit si jí na břicho. Hned se vám bude lépe usínat, když nebudete umírat v křečích.

5. Záchrana

Nic nefunguje? Pak mám pro vás radu. Vezměte si prášek na bolest. Myslím, že nemá cenu trpět, když nemusíme. Pokud můžete, tak si vezměte prášek, který víte, že vám pomůže a běžte si dát šlofíka. Chápu, že v práci si šlofíka dát nemůžete, ale na 10 minut si odpočinout, zhluboka dýchat a zrelaxovat se by jít mělo.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..