Ze života

4 tipy na Vánoce bez stresu

Vítejte u druhého dne 12 vánočních dní!

*

Nemáte rádi Vánoce, protože jsou plné stresu? Proto tu jsem já, milovník Vánoc, abych vám poradila, jak z těchto svátků udělat příjemný čas. Stačí k tomu 4 tipy na Vánoce bez stresu a pokud je zkusíte aplikovat, tak uvidíte, že všechno jde zvládnout i bez toho, abyste se z toho zbláznili. Věřte mi, že každý má v duši místo, kde se schovává vánoční magie. Pojďte si přečíst, jak toto místo najít.

A podívejte se na můj Instagram, kde letos dělám #instamas (fotka každý dne až do Štědrého dne).

Máte další tipy, jak prožít klidné svátky? Budu moc ráda, když napíšete komentář či dva a začnete mě sledovat na mém Facebooku a Twitteru.

*

„Budu slavit Vánoce ve svém srdci a snažit se je tam udržet celý rok.“
-Charles Dickens

4 tipy na Vánoce bez stresu

*

4 tipy na Vánoce bez stresu

1. Seznamy na všechno

Myslím, že bez seznamů bych se při mém naplněném kalendáři vůbec nepohnula. Mám tabulky a seznamy na všechno. Jednu tabulku na dárky (komu, nápady), druhou na vánoční cukroví (jaké, recepty) a seznam s tím, co a kdy potřebuji zařídit. Hodně vám usnadní život, když si to sepíšete, protože na nic nezapomenete a budete mít nad Vánoci větší kontrolu. Pak tam určitě najdete i chvilku na odpočinek, který by se vám v tom chaosu ztratil.

2. Dárky nejsou to hlavní

Poslední dobou okolo sebe slyším dvě hlášky: Už se těším na dárky a nebo já žádné dárky nechci. Pojďme najít kompromis. Dárky jsou fajn pokud jsou dávány s dobrým úmyslem udělat radost. Dávejte dárky lidem, kterým je dát chcete, ale i tak to nepřehánějte. Jde o to, jaký dárek dáte a ne o jeho hodnotu a početnost – nápad je to, co se počítá! Klidně něco vytvořte nebo kupte maličkost s hlubším významem a ukažte tak obdarovanému, že ho znáte. Také je fajn kupovat dárky během roku. Většinou ušetříte peníze, čas a i nákupy v přeplněných obchodech plných šílených lidí. Nakupovat dárky přes internet je to, co poslední roky využívám já. Pár kliků a dárky jsou nakoupené.

3. Vánoční úklid je zbytečný

Nikdy jsem nechápala, proč lidé dělají mega vánoční úklid. To jako celý rok neuklízejí? Já dělám větší úklid každou neděli, takže nevidím důvod, proč to před Vánoci měnit. Uklízejte častěji a pak nebude potřeba uklízet před svátky jako blázen. Zvolte si jeden den (dopoledne, odpoledne), kdy se na to postupně vrhnete a uklidíte, co je potřeba. Sepiště si, co je potřeba uklidit a nějak postupně s rozmyslem začněte. Věřte mi, že jde zvládnou větší úklid i za pár hodin a to já jsem pomalejší. A pokud nestíháte uklidit vůbec (i za hodinu se ale poklidit dá), tak si z toho nic nedělejte, ono i v bordílku se dá v klidu slavit.

4. Spojte úkoly se zábavou

Vánoce mají být hlavně zábava, tak ji do těch příprav nezapomeňte vložit. Potřebujete upéct cukroví? Pozvětě kamarádku nebo rodinu na pomoc a proberte nové drby. Já peču s taťkou a vždycky si u toho pěkně popovídáme. Je čas ozdobit stromeček a zbytek bytu? Pusťte si k tomu vaší oblíbenou hudbu nebo audioknížku. U mě vyhrávají vánoční písně, ale chápu, že každý máme rádi něco jiného. Musíte jít do obchoďáku pro dárky? Posaďte se do kavárny a kupte si něco dobrého. Každý rok věnuji jeden den vánočním nákupům a dojdu si mezitím na perníkové latté a oběd do fajn restaurace. Balení dárků je otrava? Zapněte si oblíbený film a balení už nebude tak únavné. Takový jeden až dva vánoční filmy hned dodají člověku víc energie. Prostě si ty přípravy trošku oslaďte – vždyť jsou Vánoce!

Jeden komentář

  • Lenn

    Souhlasím s tím, že dárky určitě nejsou všechno. A s tím úklidem 😀 já takový ten velký úklid dělám opravdu jen jednou či dvakrát do roka, takže pro mě je to taková tradice ten vánoční úklid 🙂 😀

    LENN

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..